عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

14 زخمي در ادامه ناآرامي‌ها در ليبي

14 زخمي در ادامه ناآرامي‌ها در ليبي
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:08 ب.ظ

89/11/27 - 14:50
شماره:8911271097
14 زخمي در ادامه ناآرامي‌ها در ليبي

خبرگزاري فارس: درگيري بين مردم و نيروهاي امنيتي در ليبي منجر به زخمي شدن 14 نفر شد.

به گزارش مانيتورينگ فارس به نقل از شبكه الجزيره، در درگيري بين مردم و نيروهاي امنيتي دولت ليبي 14 نفر از مردم زخمي شدند.


در اين درگيري ها كه در شهر بنغاز رخ داد تعدادي از افراد مزدور دولت قذافي نيز با مردم وارد درگيري شدند.


تظاهركنندگان خواستار آزاد شدن فتحي طربل يكي از فعالان حقوقي در ليبي شدند.اين شبكه تصاويري از درگيري بين مردم و نيروهاي امنيتي را پخش كرد و صداي تيراندازي چندين بار در بين تظاهركنندگان شنيده شد.


منابع دولتي ليبي مدعي شده‌اند كه تنها سه نفر از افراد زخمي شده از معترضان بوده‌اند و باقي از افراد طرفدار حكومت و نيروهاي امنيتي بوده‌اند.از سوي ديگر، نيروهاي نظامي و امنيتي و خودروهاي ارتش در مناطق مركزي شهر "طرابلس " پايتخت ليبي نيز به صورت گسترده به حالت آماده باش درآمده‌اند.


به نظر مي‌رسد كه فراگير شدن موج اعتراضات مردمي در جهان عرب و افزايش اعتراضها در ليبي كه بر ضرورت بركناري معمر قذافي و تمام اعضاي خانواده‌اش از تمام پستهاي سياسي و نظامي و امنيتي و حق تعيين سرنوشت مردم تاكيد دارند پايه‌هاي حكومت قذافي را به لرزه در آورده و وي تلاش مي‌كند با چنين ترفندهاي سرنگوني خود را به تاخير بياندازد.فردا روز 17 فوريه، روز خشم مردم ليبي اعلام شده است.انتهاي پيام/ي

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها