عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

لزوم تجديدنظر در نوع نگاه به فعاليت‌هاي فرهنگي

لزوم تجديدنظر در نوع نگاه به فعاليت‌هاي فرهنگي
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:10 ب.ظ

 گروه سياسي / حوزه دولت

89/11/27 - 19:00
شماره:8911271497
 
رئيس جمهور در جلسه كارگروه فرهنگ و هنر استان بوشهر تاكيد كرد:
لزوم تجديدنظر در نوع نگاه به فعاليت‌هاي فرهنگي

خبرگزاري فارس: احمدي‌نژاد با تاكيد بر اينكه فعاليت‌هاي فرهنگي بايد در انديشه، ايمان و حركت كمالي جامعه و يك ملت اثرگذار باشد بر لزوم تجديدنظر در نوع نگاه به فعاليت‌هاي فرهنگي تاكيد كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌هاي رياست جمهوري، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور عصر امروز (چهارشنبه) در كارگروه فرهنگ و هنر استان بوشهر با بيان اينكه بايد هدف و انگيزه فعاليت‌هاي فرهنگي مشخص باشد، اظهار داشت: اگر در فعاليت‌هاي فرهنگي هدف‌گذاري درستي وجود نداشته باشد، فعاليت‌هاي انجام شده نمي‌تواند به نتيجه مطلوب برسد. 

وي با بيان اينكه هدف از تشكيل جلسه كارگروه فرهنگي تجميع نگاه‌ها به يك و يا چند هدف مشترك در سراسر كشور است، گفت: براي اينكه بتوان شاهد تغيير و تحول مثبت و سازنده در حوزه فعاليت‌هاي فرهنگي بود، بايد تمامي كارگروه‌ها و شوراهاي فرهنگي استان‌ها در هماهنگي عمومي به نتيجه و تعريف واحدي از فرهنگ و فعاليت‌هاي فرهنگي دسترسي پيدا كنند. 

رئيس‌ جمهور خاطر نشان كرد: اگر فعاليت‌هاي فرهنگي در طراز انسان جهاني انجام نشود از دنيا عقب‌ خواهيم افتاد بنابراين براي حضور فعال و مستمر در حوزه فرهنگ بايد به اين حوزه نگاه جهاني داشت و در اين زمينه تنها عنصري كه مي‌تواند به فعاليت‌هاي فرهنگي معنا و جهت دهد و جامعه را در طراز جهاني قرار دهد تقويت فرهنگ انتظار و حركت به سمت جامعه مهدوي است. 

احمدي‌نژاد خاطر نشان كرد: روح اصلي حركت فرهنگي، انديشه، انتظار، ولايت و امامت است و اين انديشه اكسيري است كه مي‌تواند ملت‌هاي جهان را بيدار و به حركت درآورد. 

وي در ادامه بر ضرورت استفاده از بودجه فرهنگي در توليد محتواي فرهنگي تاكيد كرد و گفت: دولت انتظار دارد بودجه‌اي كه براي اقدامات فرهنگي علاوه بر بودجه‌هاي ساليانه به استان اختصاص يافته است صرفا در مسير توليد محتواي فرهنگي استفاده شود و اين آمادگي وجود دارد به هر ميزاني كه در استان فعاليت فرهنگي مثبت و سازنده صورت مي‌گيرد، به طور كامل از آن حمايت شود. 

رئيس جمهور گفت: كالايي كه در بخش فرهنگ عرضه مي‌شود بايد جوابگوي نيازهاي امروز و آينده جامعه بشري باشد و اين ظرفيت در خزانه فرهنگي ملت ايران وجود دارد كه بايد آن را شناسايي، استخراج و به جهانيان عرضه كرد. 

توسعه و تقويت برنامه‌هاي ديني، قرآني، نهج‌البلاغه و سيره اهل بيت(ع) و توسعه و تجهيز مراكز قرآني و مدارس علوم ديني، ارتقاي فرهنگ عمومي و تقويت و توسعه كمي و كيفي فعاليت‌ها و فضاهاي فرهنگي با تأكيد بر معارف، معيارها و ارزش‌هاي بالاي اسلامي، توسعه و ساماندهي فعاليت‌هاي فرهنگي و ديني و توسعه فضاها و اماكن ديني مذهبي، توسعه و تقويت امور فعاليت‌هاي فرهنگي زنان و تحكيم مباني خانواده، ترويج فرهنگ پايداري، ايثار و شهادت و توسعه و تقويت فعاليت‌ها و زيرساخت‌هاي فرهنگي ايثارگران از جمله محورهايي بود كه در اين كارگروه مورد بحث و بررسي قرار گرفت. 
انتهاي پيام/

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

mosaferakherat

mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان
دسترسی سریع به انجمن ها