عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

لاوروف بر عدم دخالت در اوضاع داخلي كشورها در حوادث اخير منطقه تاكيد كرد

لاوروف بر عدم دخالت در اوضاع داخلي كشورها در حوادث اخير منطقه تاكيد كرد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:11 ب.ظ

89/11/27 - 14:57
شماره:8911270805
در ديدار با وزير خارجه انگليس؛
لاوروف بر عدم دخالت در اوضاع داخلي كشورها در حوادث اخير منطقه تاكيد كرد

خبرگزاري فارس: وزير خارجه روسيه در ديدار با همتاي انگليسي خود تاكيد كرد كه جامعه بين الملل در برخورد با حوادث اخير در برخي كشورهاي عربي بايد از دخالت در اوضاع داخلي آنها خودداري كرده و صرفا همه طرفين را به مذاكره دعوت كند.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه «وزگلاد»، "سرگئي لاوروف " وزير امور خارجه روسيه روز سه شنبه در لندن در زمان ملاقات با "ويليام هگ " همتاي انگليسي خود با اشاره به حوادث روي داده اخير در تونس و مصر يادآور شد كه تمايلات بوجود آمده براي انقلاب در منطقه خاورميانه بطور كلي سازنده نيست و ممكن است عواقب منفي در پي داشته باشد و نبايد اجازه داد تا چنين نظرياتي توسعه پيدا كند.

البته وي تاكيد كرد كه اين اقدام نبايد با استفاده از راه حل نظامي مسائل صورت گيرد، بلكه برعكس لازم است تا تدابير ليبراليستي فوري براي حل مشكلات موجود اتخاذ شود.

لاوروف گفت: ما در روسيه يك انقلاب را پشت سر گذاشته‌ايم و بر اين عقيده هستيم كه نيازي به وقوع انقلاب دومي در روسيه نيست. البته در عين حال معتقديم كه در چنين مواردي حمايت از يك طرف خاص نمي‌تواند اقدامي سازنده باشد.

وزير امور خارجه روسيه همچنين تاكيد كرد كه كليد حل مشكلات خاورميانه در آن است كه جامعه بين الملل همه طرف‌هاي درگير در اوضاع بحراني در برخي كشورهاي منطقه را به سمت مذاكره تشويق كند و در اين بين مهمترين مسئله آن است كه با توصيه به برخي طرفين كه ممكن است در سوي ديگر جنبه افراطي تلقي شود، از هر نوع دخالت در اين اوضاع خودداري شود.

انتهاي پيام/ي

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها