عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

200 كشته در خشونت‌هاي جنوب سودان

200 كشته در خشونت‌هاي جنوب سودان
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:12 ب.ظ

89/11/27 - 15:02
شماره:8911270748
عليرغم جدايي جنوب از شمال ناآرامي‌ها همچنان ادامه دارد/
200 كشته در خشونت‌هاي جنوب سودان

خبرگزاري فارس: درگيري بين شورشيان ارتش سودان با نيروهاي ارتش آزادي بخش جنوب سودان منجر به كشته حدود 200 نفر شد.

به گزارش مانيتورينگ فارس به نقل از شبكه الجزيره، 197 نفر در ايالت "جانقلي " در جنوب سودان در حمله نيروهاي شورشي وابسته به يكي از ژنرال هاي سابق ارتش كشته شدند.

مقامات دولت جنوب مدعي هستند كه اين افراد از نيروهاي وفادار به ژنرال آرتور هستند كه هر زمان با استقلال جنوب سودان از ارتش شمال سودان شورش كردند.

الجزيره با بيان اينكه تعداد زيادي از كشته شدگان افراد غير نظامي هستند، اعلام كرد كه اين كشتار موجب اختلاف دربين مقامات دولت جنوب درباره جدايي از شمال شده است.

منابع خبري اعلام كردند كه نيروهاي وابسته به ژنرال آرتور با حمله به سربازان ارتش آزادي بخش جنوب سودان معاهده آتش بس بين شمال و جنوب را شكستند.

از سوي ديگر ارتش سودان آمار تلفات را تائيد كرده است و اين درحالي است كه هفته گذشته نيز شورشيان در داخل يكي از پادگان‌هاي نظامي 20 نفر را كشته بودند.

اين در شرايطي است كه هفته گذشته بر اساس نتايج همه‌پرسي كه روز دوشنبه اعلام گرديد، قرار است از نهم ژوئيه جنوب سودان از شمال آن جدا و دولت مستقلي در آنجا تشكيل شود.

تعدادي از نظاميان سوداني به رهبري ژنرال آرتور در اعتراض به جدايي جنوب سودان در ارتش خارطوم شورش كرده‌اند و برعليه نيروهاي جنوب حملات مسلحانه انجام مي دهند.
ژنرال آرتور در اعتراض به جدايي جنوب سودان دست به شورش زد و با به طور خودمختار از دولت خارطوم با نيروهاي ارتش آزادي بخش جنوب وارد درگيري شده است.
اين درحالي است كه آرتور تاكيد كرده كه نيروهاي آزادي بخش جنوب شروع كننده اين درگيري بوده‌اند.
انتهاي پيام/ي

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 284709
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها