عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

شهداي اعتراضات بحرين با گلوله جنگي كشته شدند

شهداي اعتراضات بحرين با گلوله جنگي كشته شدند
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:13 ب.ظ

89/11/27 - 15:02
شماره:8911270768
كارشناس مسائل سياسي بحرين:
شهداي اعتراضات بحرين با گلوله جنگي كشته شدند

خبرگزاري فارس: كارشناس مسائل سياسي بحرين تاكيد كرد كه در كشته شدن شهداي اعتراضات ضد دولتي اخير بحرين با گلوله جنگي نوعي سلاح موسوم به "شوزن " شكي نيست و حتي بيانيه وزارت كشور منامه نيز چنين امري را نفي نكرده است.

به گزارش مانيتورينگ فارس، "خليل بو هزاع " كارشناس مسايل سياسي بحرين از عزم جدي ملت اين كشور براي رويارويي با رژيم حاكم خبر داد و افزود: تجمعي كه از عصر روز گذشته در ميدان "لؤلؤ " با چادر زدن مردم آغاز شده است، امروز گسترش قابل توجهي يافته به گونه‌اي كه تعداد چادرها و خيمه‌ها بيشتر شده و اقدامات لوجستيكي و پشتيابي جدي براي ادامه اين اعتراضات تا دستيابي به خواسته‌ها صورت مي‌گيرد.
وي كه با تلويزيون الجزيره گفت‌وگو مي‌كرد، از برگزاري تجمعي در مقابل بيمارستان سلمانيه در غرب منامه پايتخت بحرين خبر داد و افزود: قرار است تجمع كنندگان با دريافت جنازه دومين شهيد حوادث اخير از بيمارستان مذكور با تشييع آن يك راهپيمايي عظيمي برگزار كنند.
بو هزاع تحولات سياسي در بحرين را متغير خواند وافزود: عصر روز گذشته شش حزب معارضان رژيم بحرين تشكيل جلسه داده و با محكوميت خشونت و عنف دولتي عليه تظاهرات كنندگان، بر سر تشكيل كميته‌هايي براي محافظت و پشتيباني از جوانان معترض موافقت كردند و بر لزوم تغيير قانون اساسي تاكيد كردند.
وي در پاسخ به سئوالي درباره نحوه به شهادت رسيدن شهداي حوادث اخير بحرين گفت: در كشته شدن آنها با گلوله جنگي نوعي سلاح موسوم به "شوزن " شكي نيست و حتي بيانيه وزارت كشور نيز چنين امري را نفي نكرده است.
اين شبكه با پخش تصاويري از مردم بحرين كه شعار مي‌دادند، "الشعب يريد اسقاط النظام " "ملت خواستار سقوط نظام هستند " تاكيد كرد كه امروز قرار است تظاهرات گسترده‌اي در بحرين برگزار شود.
از سوي ديگر "راشد بن عبدالله آل خليفه " وزير كشور بحرين اعلام كرد كه در نظر دارد تا كميته‌اي ويژه براي تحقيق درباره درگيري‌هاي روز دوشنبه در اين كشور تشكل دهد.
بنا براين گزارش، فراكسيون شيعيان مجلس بحرين نيز در اعتراض به خشونت هاي روز دوشنبه عضويت در پارلمان اين كشور را به تعليق درآوردند.
الجزيره با بيان اينكه "مردم با تجمع در ميدان اصلي منامه چادر زده‌ و قصد دارند تا دستيابي به اهداف خود به حضور در اين ميدان ادامه خواهند داد "، افزود: ظاهركنندگان خواستار آزادي زندانيان سياسي و اجراي گسترده اصلاحات سياسي و اقتصادي در اين كشور هستند.
انتهاي پيام/ي

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286870
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها