عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آسوشيتدپرس: منافع نظامي آمريكا در بحرين در خطر است

آسوشيتدپرس: منافع نظامي آمريكا در بحرين در خطر است
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:14 ب.ظ

 گروه بين الملل / حوزه آمريکا، اروپا

89/11/27 - 18:41
شماره:8911271421
 
 
آسوشيتدپرس: منافع نظامي آمريكا در بحرين در خطر است

خبرگزاري فارس: يك خبرگزاري آمريكايي در گزارشي با اشاره به اعتراضات ضددولتي در بحرين تأكيد كرد كه افزايش ناآرامي‌ها در بحرين مي‌تواند منافع نظامي آمريكا در اين كشور و به طور كلي منطقه را به خطر اندازد.

به گزارش فارس، خبرگزاري آسوشيتدپرس در گزارشي با اشاره به افزايش ناآرامي‌ها در بحرين نوشت: ناآرامي‌ها در بحرين، منافع نظامي آمريكا را به خطر مي‌اندازد. 

اين گزارش افزود: تشديد ناآرامي‌ها در سراسر جهان عرب تا كنون هيچ خسارتي را به ارتش آمريكا وارد نكرده است، اما در صورتي كه ناآرامي‌ها در بحرين همچنان ادامه داشته باشد، اين وضعت ممكن است تغيير كند. 

آسوشيتدپرس همچنين نوشت: اگرچه ممكن است اعتراضات هفته اخير در بحرين هنوز به خشم مردمي عليه آمريكا تبديل نشده باشد، اما منافع واشنگتن در حفظ حضور دريايي مسلط در خليج فارس را قطعا به خطر خواهد انداخت. 

مراسم تشييع پيكر شهروند بحريني كه ديروز به ضرب گلوله نيروهاي امنيتي بحرين كشته شده بود با شعارهاي بيش از دو هزار شركت كننده در اين مراسم به راهپيمايي عظيم ضددولتي مبدل شد. 

پس از مداخله آمريكا در مصر و تونس، با بالاگرفتن خشونت‌ها در بحرين، سخنگوي وزارت خارجه آمريكا بار ديگر وارد عمل شد و به نوعي از دولت بحرين حمايت كرد و به اين ترتيب استارت دخالت آمريكا در امور بحرين نيز زده شد. 

وزارت خارجه آمريكا روز گذشته با اعلام اين موضع كه در رابطه با اعمال خشونت عليه معترضان بشدت نگران است، بر اهميت استراتژيك بحرين به عنوان يك شريك كليدي آمريكا در منطقه تأكيد كرد. 

"فيليپ كرولي " سخنگوي وزارت خارجه آمريكا ضمن حمايت از دولت بحرين اعلام كرد: آمريكا از اظهارات دولت بحرين مبني بر آنكه اعلام كرد در خصوص كشته شدن مردم بحرين تحقيق و تفحص انجام مي‌دهد، حمايت مي‌كند زيرا دولت اين كشور گفت كه عليه هرگونه استفاده غيرقانوني از زور توسط مأموران امنيتي حمايت اقدام قانوني به عمل مي‌آورد. 

مردم بحرين همزمان با برگزاري تظاهرات در شهرهاي مختلف از ديروز در ميدان "اللؤلؤه " [مرواريد] منامه چادر زدند و تاكيد كردند كه تا دستيابي به خواسته‌هايشان عقب‌نشني نخواهند كرد. انتظار مي‌رود كه شركت كنندگان در تشييع جنازه فرد كشته شده نيز به تحصن كنندگان ميدان لولو ملحق شوند. 

انتهاي پيام/.

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

mosaferakherat

mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان
دسترسی سریع به انجمن ها