عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كشاورزي ثقل مهم در اقتصاد كشور است

كشاورزي ثقل مهم در اقتصاد كشور است
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:15 ب.ظ

 گروه استانها / حوزه فارس

89/11/27 - 19:49
شماره:8911271484
 
علي لاريجاني:
كشاورزي ثقل مهم در اقتصاد كشور است

خبرگزاري فارس: رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: كشاورزي ثقل مهم در اقتصاد كشور بوده و بايد توجه ويژه‌اي به اين بخش شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از جهرم، علي لاريجاني بعد از ظهر امروز در نخستين جشنواره مركبات اين شهرستان اظهار داشت: مسئله كشاورزي و توليد به همان ميزان كه اهميت دارد مورد تاكيد و پافشاري نمايندگان مردم در مجلس نيز است. 
وي افزود: كميسيون كشاورزي مجلس شوراي اسلامي با دقت پيگير مسائل كشاورزان است و جلسات مختلفي براي بررسي مشكلات دامداران و كشاورزان برگزار كرده و تصميماتي نيز بر اساس آن در مجلس گرفته مي‌شود. 
رئيس مجلس شوراي اسلامي ابراز داشت: در مورد واردات ميوه در چند سال اخير اين مشكل وجود داشت و ما مسئوليت اين كار را در قانون به وزارت جهاد كشاورزي داديم كه اگر كمبودي در اين بخش وجود داشت باشد، وزير جهاد در اين مورد اقدام كند. 
وي با بيان اينكه براي سهولت در امر كشاورزان قانون بهره‌وري در مجلس به تصويب رسيده است بيان داشت: با اجرايي شدن اين قانون بسياري از مشكلات بخش كشاورزي حل مي‌شود. 
لاريجاني مسئله بحران آب در كشور را امري فراگير دانست و خاطرنشان كرد: كشور ما داراي بارندگي متوسط 250 ميلي‌متر است در صورتي كه اين متوسط در دنيا 750 ميلي متر ارزيابي مي‌شود. 
وي ادامه داد: بايد براي مسئله كمبود آب در كشور چاره‌جويي شود چراكه وضعيت متوسط بارندگي در كشور ما در مجموع پايين است. 
نماينده مردم قم در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه 30 درصد از منابع اقتصادي در قانون هدفمند كردن يارانه‌ها به بخش كشاورزي و صنعت اختصاص يافته است تصريح كرد: در قانون هفدمند كردن يارانه‌ها بايد بخشي از منابع درآمدي به بخش كشاورزي اختصاصي يابد كه اين امر در بخش كشاورزي مفيد و اثربخش است. 
لاريجاني با بيان اينكه بخش كشاورزي ثقل مهم در اقتصاد كشور است افزود: بايد براي جهرم ساختار صنعتي در نظر گرفته شود و صنايع در اين شهرستان رشد كند و در بحث كشاورزي نيز با توجه به وضعيت ويژه‌اي كه جهرم دارد بايد نگاه خاص به آن كرد. 
وي اظهار داشت: در مورد مشكلات خريد خرما در جهرم نيز با پيگيري‌هاي نماينده جهرم در مجلس و وزير جهاد كشاورزي بحث و تبادل نظر انجام مي‌شود. 
انتهاي پيام/ي20

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

mosaferakherat

mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان
دسترسی سریع به انجمن ها