عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تحصيل 8 هزار دانش‌آموز شاهد و ايثارگر در مدارس شهر تهران

تحصيل 8 هزار دانش‌آموز شاهد و ايثارگر در مدارس شهر تهران
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:15 ب.ظ

 گروه اجتماعي / حوزه آموزشي و رسانه

89/11/27 - 19:55
شماره:8911271549
 
مديركل آموزش و پرورش شهر تهران خبر داد:
تحصيل 8 هزار دانش‌آموز شاهد و ايثارگر در مدارس شهر تهران

خبرگزاري فارس: مديركل آموزش و پرورش شهر تهران از تحصيل 8 هزار دانش‌آموز شاهد و ايثارگر در مدارس شهر تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، سيد‌علي يزديخواه امروز در مراسم تجليل از «دانش‌آموزان شاهد و ايثارگر شهر تهران كه در آزمون سراسر سال 89 رتبه‌هاي زير 100 را كسب كرده‌اند»، با اشاره به آمار دانش‌آموزان شاهد و ايثارگر شهر تهران اظهار داشت: در شهر تهران حدود 8 هزار دانش‌آموز "طرح شاهد " مشغول به تحصيل هستند كه 5 هزار نفر از آنان در مدارس شاهد و 3 هزار نفر ديگر در ساير مدارس درس مي‌خوانند. 

وي ادامه داد: 18 نفر از تمام صاحبان رتبه‌هاي زير 10 كنكور سراسري 89 در گروه‌هاي مختلف آزمايشي، دانش‌آموزان ايثارگر تهراني بوده‌اند. 

يزديخواه تصريح كرد: بيش از 13 ميليون دانش‌آموز در سطح كشور وجود دارد كه يك ميليون نفر از آنان معادل «يك سيزدهم» در شهر تهران مشغول به تحصيل هستند اما نسبت موفقيت‌هاي آنان بيش از اين رقم است. 

مديركل آموزش و پرورش شهر تهران اظهار داشت: يكي از مشكلات ما، اصرار و تقاضاي بيش از حد ظرفيت از جانب اولياء دانش‌آموزان براي ثبت‌نام فرزندان خود در مدارس شاهد است كه نشان مي‌دهد اولياء با اطمينان فرزندان خود را به اين مدارس مي‌فرستند. 


وي در ادامه با اشاره به تحولات كشورهاي مصر و تونس خاطرنشان كرد: علت اقتداي مردمان مصر و تونس به مردم ايران مدلي است كه مردم در اين سرزمين طراحي و اجرا كرده و نشان داده‌اند كه اسلام به قدري كارآمد و توانمند است كه مي‌تواند به راحتي جوامع انساني را اداره كند و اين حقيقت براي ما جاي افتخارات و مباهات دارد. 

يزديخواه در پايان تصريح كرد: بالاترين نوع ايثار‌گري را در نظام جمهوري اسلامي، فرزندان شهدا و ايثارگران با تحمل نبودن پدر يا جانبازي او كرده‌اند كه با هيچ محاسبه‌اي قابل اندازه‌گيري نيست. 

به گزارش توانا، در اين مراسم با حضور غلامعلي حداد عادل رئيس كميسيون فرهنگي مجلس، از 94 دانش‌آموز شاهد و ايثارگر شهر تهران كه در آزمون سراسري 89 رتبه‌هاي زير 100 را كسب كرده‌اند، با اهداء لوح سپاس و هداياي ديگر تجليل شد. 
انتهاي پيام/ط

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

mosaferakherat

mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان
دسترسی سریع به انجمن ها