عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

دستپاچگي اسرائيل براي حفظ خطوط انتقال گاز مصر به تل‌آويو

دستپاچگي اسرائيل براي حفظ خطوط انتقال گاز مصر به تل‌آويو
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:16 ب.ظ

89/11/27 - 15:19
شماره:8910290165
دستپاچگي اسرائيل براي حفظ خطوط انتقال گاز مصر به تل‌آويو

خبرگزاري فارس: رژيم صهيونيستي براي حفظ امنيت خطوط انتقال گاز مصر به اين رژيم اجازه داد تا نيروهاي مسلح مصر، وارد صحراي سيناء شوند.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري راديو رژيم صهيونيستي، اسرائيل با هدف تامين امنيت تاسيسات و لوله‌هاي انتقال گاز مصر به تل‌آويو، با ورود نيروهاي مسلح مصر به شبه جزيره سيناء موافقت كرد.

اين دومين باري است كه اسرائيل اجازه مي‌دهد نيروهاي مسلح مصر وارد اين منطقه شوند زيرا بر اساس توافق صلح اسرائيل و مصر، نيروهاي مسلح مصر حق استقرار در اين منطقه را ندارند.

بنا بر اين گزارش، نيروهاي مصري تا آرام شدن اوضاع و كنترل پيدا كردن بر وضعيت و مهار هرگونه اقدام عليه خطوط انتقال گاز، در اين منطقه باقي خواهند ماند.

بنا بر اعلام كارشناسان، مصر، گاز استخراج و توليد شده خود را با قيمتي بسيار نازل كه حتي مخارج استخراج گاز خود را تامين نمي‌كند به اسرائيل صادر مي‌كند.

در روزهاي گذشته كه مردم مصر عليه دولت حسني مبارك، ديكتاتور سابق مصر قيام كرده بودند، خطوط انتقال گاز مصر به اسرائيل، دچار انفجار شده بود.

در حالي كه در مرتبه گذشته سه هزار و 500 نيروي مسلح مصري بنا به درخواست عمر سليمان رئيس نهاد اطلاعاتي مصر و معاون حسني مبارك از اسرائيل در سيناء مستقر شده بودند، طبق الحاقيه نظامي به توافقنامه صلح تل‌آويو-قاهره، اين منطقه بايد خلع سلاح شده باشد.

انتهاي پيام/.++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286860
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها