عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

كوتاه آمدن در مقابل آمريكا، ناديده گرفتن عزت پاكستان است

چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:17 ب.ظ

89/11/27 - 15:29
شماره:8911271138
وزير امور خارجه سابق پاكستان:

خبرگزاري فارس: شاه محمود قريشي وزير امور خارجه سابق پاكستان در يك گفت‌وگوي خبري گفت: مسئله آزادي ريموند ديويس به عزت پاكستان مربوط مي‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس در اسلام‌آباد، شاه محمود قريشي بعد از ملاقات با "جان كري " در يك كنفرانس خبري افزود: جان كري دوست پاكستان است و احساسات مردم پاكستان را درك مي‌كند.
وي با بيان اينكه علاقه‌اي به ملاقات با جان كري نداشته و به دعوت و اصرار جان كري با وي ملاقات كرده است، افزود: "هميشه عزت پاكستان براي من اولويت داشته، 3 سال تلاش كردم تا روابط آمريكا و پاكستان بر پايه منافع مشترك گسترش يابد فداكاري پاكستان در اين راه بر كسي پوشيده نيست اين كشور حمله‌هاي انتحاري را تحمل كرده و اقتصاد پاكستان نيز آسيب ديده است علاوه بر آن سرمايه‌گذاري خارجي در كشور كمتر شده است آمريكا بايد به فداكاري‌هاي پاكستان در راه مبارزه با تروريسم توجه داشته باشد من تمام تلاش خود را براي پيشبرد مذاكره استراتژيك پاكستان با آمريكا بكار بردم و هيلاري كلينتون و ريچارد هالبروك نيز راهكارهاي من را پذيرفتند ".
قريشي با تأكيد بر لزوم روابط متقابل ميان كشورها، گفت: چرا هنگامي كه وزير امور خارجه پاكستان وارد مي‌شود معاون وزير خارجه آمريكا مي‌نشيند و براي استقبال از وي بلند نمي‌شود.
صبح امروز جان كري سناتور آمريكايي با شاه محمود قريشي وزير خارجه سابق پاكستان ملاقات كرد.
اين ديدار كه در منزل يكي از كارمندان سفارت آمريكا صورت گرفت، كامرون مونتر سفير آمريكا در پاكستان و جمعي از كارشناسان سفارت اين كشور نيز حضور داشتند.
برخي تحليلگران پاكستاني معتقدند كه آمريكايي‌ها قصد دارند شاه محمود قريشي را قانع كنند كه ريموند ديويس كارمند سفارت آمريكاست و قريشي را از مواضع ضد آمريكايي خود بازدارند.
در راستاي فشار بر دولت پاكستان براي آزادي ريموند ديويس، جان‌كري همچنين با نوازشريف رهبر حزب مسلم ليگ(ن) نيز ديدار و گفت‌وگو مي‌كند.
انتهاي پيام/م

mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 229520
دسترسی سریع به انجمن ها