آمريكا استارت دخالت در امور بحرين را زد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287041
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

آمريكا استارت دخالت در امور بحرين را زد

89/11/27 - 16:25
شماره:8911271249
آمريكا استارت دخالت در امور بحرين را زد

خبرگزاري فارس: پس از مداخله آمريكا در مصر و تونس، با بالاگرفتن خشونت‌ها در بحرين، سخنگوي وزارت خارجه آمريكا بار ديگر وارد عمل شد و به نوعي از دولت بحرين حمايت كرد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، مراسم تشييع پيكر شهروند بحريني كه ديروز به ضرب گلوله نيروهاي امنيتي بحرين كشته شده بود با شعارهاي بيش از دو هزار شركت كننده در اين مراسم به راهپيمايي عظيم ضددولتي مبدل شد.

"فيليپ كرولي " سخنگوي وزارت خارجه آمريكا ضمن حمايت از دولت بحرين اعلام كرد: آمريكا از اظهارات دولت بحرين مبني بر آنكه اعلام كرد در خصوص كشته شدن مردم بحرين تحقيق و تفحص انجام مي‌دهد، حمايت مي‌كند زيرا دولت اين كشور گفت كه عليه هرگونه استفاده غيرقانوني از زور توسط مأموران امنيتي حمايت اقدام قانوني به عمل مي‌آورد.

مردم بحرين همزمان با برگزاري تظاهرات در شهرهاي مختلف از ديروز در ميدان "اللؤلؤه " [مرواريد] منامه چادر زدند و تاكيد كردند كه تا دستيابي به خواسته‌هايشان عقب‌نشني نخواهند كرد. انتظار مي‌رود كه شركت كنندگان در تشييع جنازه فرد كشته شده نيز به تحصن كنندگان ميدان لولو ملحق شوند.

كرولي همچنين از تمامي احزاب درخواست خويشتنداري و جلوگيري از خشونت كرد.
آمريكا و كشورهاي غربي متحد آن از زمان آغاز قيام مردمي در مصر كه به سرنگوني رژيم ديكتاتوري "حسني مبارك " منتهي شد، حتي يك لحظه نيز ساكت ننشسته و هر لحظه اظهارنظر و يا اقدام جديدي را در رابطه با بحران سياسي در مصر مطرح كرده‌اند.

آمريكا از آغاز بحران در مصر به طور دائم و پيوسته تمامي تلاش خود را به كار گرفته است تا در امور داخلي مصر مداخله كند و دائماً ديپلمات‌هاي خود را به مصر مي‌فرستاد و يا تماس‌هاي تلفني متعددي با مقامات و عوامل "حسني مبارك " برقرار مي‌كرد و در عين حال نيز سعي داشت تا خود را حامي مردم مصر نشان دهد.

"سرگئي لاوروف " پس از ديدار با "ويليام هيگ " در لندن هشدار داد كه غرب در خصوص مسئله اعتراضات خاورميانه به طور غيرسازنده عمل كرد زيرا پس از شيوع اعتراضات اخير در جهان عرب، ديگر كشورهاي خاورميانه را به انقلاب‌ و اعتراضات بيشتر ترغيب كرده است.

انتهاي پيام/ص

 
 
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:19 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها