عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

خواسته اصلي معارضان تشكيل دولت منتخب مردمي است

خواسته اصلي معارضان تشكيل دولت منتخب مردمي است
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:20 ب.ظ

89/11/27 - 16:57
شماره:8911271264
دبيركل جمعيت الوفاق بحرين:
خواسته اصلي معارضان تشكيل دولت منتخب مردمي است

خبرگزاري فارس: دبير كل جمعيت الوفاق بحرين بزرگ‌ترين جريان شيعه اين كشور اعلام كرد كه خواسته اصلي معارضان اين است كه بحرين به مملكتي قانوني كه دولت منتخب مردمي داشته باشد مبدل شود.

به گزارش فارس، شيخ "علي سلمان " رهبر جمعيت الوفاق اصلي‌ترين و بزرگ‌ترين جريان شيعي در بحرين امروز در نشست خبري تاكيد كرد: نمايندگان اين جمعيت از تصميمي كه در تعليق عضويت فراكسيون اين جمعيت در پارلمان گرفته‌اند بازنمي‌گردند تا زماني كه خواسته اصلي آنها مبني بر مبدل شدن كشور به مملكتي قانوني كه در آن دولت از سوي مردم انتخاب شود، دست يابند.

وي افزود: در مملكت قانوني، مردم منبع قدرت‌ هستند و دولت از سوي مردم انتخاب مي‌شود و مردم حق خواهند داشت در صورتي كه اين دولت در تحقق اهداف خود شكست بخورد آن را مجازات و دولتي ديگر جايگزين آن كنند.

شيخ سلمان همچنين حمايت خود را از خواسته تظاهرات كنندگان و متحصنين در ميدان "اللؤلو " در مركز منامه اعلام كرد و گفت: ما خواستار ايجاد اصلاحات جامع در قانون اساسي بحرين، سرنگوني نظام كنوني و آزادي بازداشتي‌هاي شيعه و تحقيق درباره شكنجه آنها در زندان هستيم.

اين در حالي است كه صدها بحريني صبح امروز پيكر "فاضل المتروك " جوان بحريني را كه ديروز به ضرب گلوله نيروهاي امنيتي منامه كشته شد تشييع كردند.

اين مراسم تشييع با شعارهاي مردمي عليه حكومت پادشاهي بحرين و حمل پرچم‌هاي بحرين و تصاويري از فرد كشته شده به راهپيمايي عظيم ضددولتي مبدل شد و از سوي ديگر تحصن مردم در مركز منامه نيز امروز براي دومين روز متوالي ادامه دارد.

مردم بحرين از دوشنبه گذشته 14 فوريه كه آن را روز خشم خوانده بودند در پاسخ به فراخوان عمومي براي شركت در تظاهرات عليه سياست‌هاي حكومت پادشاهي در شهرهاي مختلف اين كشور به خيابان‌ها ريختند اما نيروهاي امنيتي با آنها درگير شدند كه تاكنون به كشته شدن دو نفر نفر و زخمي شدن نزديك به 30 نفر ديگر منجر شده است.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها