عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مخالفت اوباما با درخواست جمهوريخواهان براي كاهش بودجه اين كشور

مخالفت اوباما با درخواست جمهوريخواهان براي كاهش بودجه اين كشور
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:21 ب.ظ

 گروه اقتصادي / حوزه اقتصاد بين الملل

89/11/27 - 19:41
شماره:8911270871
 
آسوشيتدپرس گزارش داد:
مخالفت اوباما با درخواست جمهوريخواهان براي كاهش بودجه اين كشور

خبرگزاري فارس: رييس جمهور آمريكا هشدار داد كاهش سريع و شديد هزينه هاي بودجه به ضرر رشد و رونق شكننده و بي ثبات اقتصادي اين كشور خواهد بود .

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از آسوشيتد پرس باراك اوباما در كنفرانس خبري در كاخ سفيد در جمع خبرنگاران تصريح كرد جمهوري خواهان خواستار كاهش سريع هزينه هاي بودجه هستند كه به نظر من اين مساله به ضرر رشد و رونق اقتصادي و به ضرر نرخ بيكاري خواهد بود . 
بر اساس اين گزارش اوباما در حالي بودجه 3.7 تريليون دلاري آمريكا را به كنگره پيشنهاد داده كه جمهوري خواهان خواستار كاهش هر چه سريعتر و هر چه بيشتر هزينه هاي بودجه هستند . اوباما قول داده است تا ده سال آينده 1.1 تريليون دلار از هزينه هاي بودجه را كاهش دهد ولي وي همچنان اصرار زيادي براي سرمايه گذاري در بخشهاي مختلف و افزايش بهره وري انرژي دارد . 
وي افزود من كاملا با صراحت و خيلي شفاف اعلام مي كنم دولت آمريكا تصميمي براي كاهش سريع هزينه هاي بودجه در سال مالي جاري نخواهد داشت . ما بايد خيلي مراقب و محتاط باشيم . اين در حالي است كه جمهوري خواهان امريكايي به شدت از سياستهاي اقتصادي اوباما انتقاد مي كنند . 
نرخ بيكاري آمريكا هم اكنون حدود 9 درصد است و اين مساله انتخاب مجدد اوباما در انتخابات رياست جمهوري 2012 را به شدت تهديد مي كند . پيش بيني مي شود كسري بودجه آمريكا در سال مالي منتهي به 31 مارس به بيش از 1.5 تريليون دلار برسد كه اين رقم معادل 9.8 درصد توليد ناخالص داخلي اين كشور خواهد بود. اين رقم پس از جنگ جهاني دوم در تاريخ اقتصادي آمريكا بي سابقه است . 
انتهاي پيام / 

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

mosaferakherat

mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان
دسترسی سریع به انجمن ها