عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

جهان اسلام امروز بيش از هر زمان ديگر به وحدت نياز دارد

جهان اسلام امروز بيش از هر زمان ديگر به وحدت نياز دارد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:21 ب.ظ

 گروه استانها / حوزه کرمانشاه

89/11/27 - 19:47
شماره:8911271407
 
معاون استاندار كرمانشاه:
جهان اسلام امروز بيش از هر زمان ديگر به وحدت نياز دارد

خبرگزاري فارس: معاون سياسي و امنيتي استانداري كرمانشاه گفت: امروز بيش از هرزمان ديگر جهان اسلام به وحدت و تعامل بيش از پيش نياز دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمانشاه، جلال منكرسي عصر امروز در همايش بزرگ وحدت استان كرمانشاه كه با حضور علما و بزرگان شيعه و اهل سنت استان كرمانشاه در تالار بزرگ انتظار اين شهر برگزار شد، اظهارداشت: وحدت امري مهم و ضروري است كه دين مبين اسلام، قرآن كريم و پيامبر گرامي اسلام به مسلمين توصيه فرموده‌اند و با توجه به سير تحولات امروز، جهان اسلام امروز به وحدت بيشتر مسلمين نياز دارد. 
وي تاكيد كرد: توطئه‌هاي دشمن با وحدت مسلمين خنثي مي‌شود و وحدت سبب نزديك شدن انسان‌ها به يكديگر و تعامل و تفاهم بر مدار مشتركات است. 
منكرسي تصريح كرد: نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در سايه وحدت كلمه موفق شده جهان را در حوزه سياسي تكان دهد و از اين رو دشمنان از اين مسيري كه انقلاب اسلامي براي جهانيان بازكرده ناخرسندند و درصددند با ايجاد توطئه‌ها و فتنه‌هايي نظير اختلافات قومي و مذهبي به شيطنت پرداخته و وحدت جامعه ما را مختل كنند كه وظيفه داريم در مقابل اين حربه‌ها ايستاده و به مردم آگاهي بخشي كنيم. 
معاون سياسي و امنيتي استانداري كرمانشاه افزود: جهان غرب امروز به دنبال مخدوش كردن چهره اسلام در همه بخش‌هاست و همه ما بايد در جهت وحدت عملي گام برداريم و در اين مسير خداوند ياريگر ما خواهد بود. 
وي ادامه داد: بيداري و قيام امروز مردم مصر و تونس و حمايت ملت‌هاي اسلامي از آنها آغازگر حركت جديدي براي ريشه‌كني استبداد و ظلم در دنيا و برقراري حكومت اسلامي است كه الهام گرفته از قيام ملت ايران در بهمن 57 است. 
منكرسي در پايان تاكيد كرد:اگر مسلمانان دنيا متحد و يكپارچه باشند هيچ‌دشمني جرات دست درازي به اموال مسلمانان و دخالت در امور داخلي آن‌ها را پيدا نمي‌كند و امروز تكليف دنياي اسلام وحدت است. 
وي صدور فتاواي وحدت‌انگير در جهان اسلام به ويژه فتواي مقام معظم رهبري درباره مقدسات اهل سنت كه مورد استقبال جهانيان قرارگرفت را گام عملي در اين راستا خواند و بر لزوم حفظ وحدت در جامعه مسلمين تاكيد كرد. 
انتهاي پيام/ز

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

mosaferakherat

mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان
دسترسی سریع به انجمن ها