عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اعتماد مصرف‌كننده در اقتصاد انگليس به‌شدت كاهش يافت

اعتماد مصرف‌كننده در اقتصاد انگليس به‌شدت كاهش يافت
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:21 ب.ظ

 گروه اقتصادي / حوزه اقتصاد بين الملل

89/11/27 - 19:44
شماره:8911271022
 
 
اعتماد مصرف‌كننده در اقتصاد انگليس به‌شدت كاهش يافت

خبرگزاري فارس : به دنبال افزايش نرخ تورم و افزايش ماليات بر ارزش افزوده در انگليس شاخص اعتماد مصرفي در اقتصاد اين كشور طي ماه ژانويه به شدت كاهش يافت.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از بلومبرگ افزايش تورم موجب وارد شدن فشارهاي زيادي به خانواده هاي انگليسي شده است و اين مساله تاثير زيادي بر كاهش اعتماد مصرف كننده در اقتصاد اين كشور داشته است . 
شاخص اعتماد مصرفي در اقتصاد انگليس طي ماه ژانويه با 7 واحد كاهش به 47 واحد رسيده است . بر اساس اين گزارش شاخص اعتماد مصرفي در اقتصاد انگليس طي ماه دسامبر نيز بيش از 8 واحد كاهش يافته بود . اكثر مردم انگليس بر اين باورند كه اكنون زمان مناسبي براي خرج كردن بيشتر نيست و ترجيح مي دهند درامد خود را پس انداز كنند . 
دولت ديويد كامرون ماليات بر ارزش افزوده را از ابتداي سال 2011 با 2.5 درصد افزايش به 20 درصد رسانده است . رشد اقتصادي انگليس نيز طي سه ماه پاياني 2010 به كمتر از 0.5 درصد رسيد كه اين مساله نگرانيها را در خصوص احتمال وقوع موج دوم بحران در اين كشور افزايش داده است . 
بر اين اساس نرخ تورم انگليس طي ماه ژانويه به بيش از 4 درصد رسيد كه اين بالاترين ركورد در 26 ماه گذشته است . 
به اعتقاد كارشناسان اقتصادي كاهش اعتماد مصرفي در انگليس نتيجه واكنش طبيعي مردم اين كشور به افزايش فشارهاي تورمي و افزايش ماليات بر ارزش افزوده است . 
انتهاي پيام / 

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

mosaferakherat

mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان
دسترسی سریع به انجمن ها