عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

كانادا هم بر حمايت از فتنه‌گران در ايران تأكيد كرد

كانادا هم بر حمايت از فتنه‌گران در ايران تأكيد كرد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:22 ب.ظ

89/11/27 - 17:12
شماره:8911271338
كانادا هم بر حمايت از فتنه‌گران در ايران تأكيد كرد

خبرگزاري فارس: متعاقب حمايت‌هاي آشكار آمريكا و برخي از هم‌پيمانان اين كشور از جريان فتنه و تظاهرات اغتشاشگران، وزير خارجه كانادا نيز بر حمايت از فتنه‌گران در ايران تأكيد كرد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، "لاورنس كانن " وزير خارجه كانادا در بيانيه‌اي ضمن حمايت از معترضين ضد دولتي ايران كه به بهانه راهپيمايي براي تونس و مصر، اغتشاش برپا كردند، دولت ايران را متهم به عدم اجراي دموكراسي در كشور كرد.

"هيلاري كلينتون " وزير خارجه آمريكا نيز روز دوشنبه در واكنش به تظاهرات خياباني اغتشاشگران در تهران تصريح كرد: آنچه ما امروز در ايران شاهد آن هستيم، عهد با شجاعت مردم ايران است.

اظهارات كلينتون پس از ديدار با قانونگذاران جمهوري‌خواه ايراد شد. وي با حمايت از جريان فتنه در ايران گفت: ما آرزو داريم كه مخالفان و مردم شجاع در خيابان‌ها بتوانند همان فرصتي را كه در مصر شاهد آن بوديم و مردم مصر هفته گذشته توانستند از آن استفاده كنند، به‌دست آورند.

بعدازظهر روز دوشنبه در تجمعي غيرقانوني، عناصر منافقين و سلطنت‌طلبان به خيابان‌ها آمدند كه اين تجمع همچون گذشته ناكام ماند.

"باراك اوباما " رئيس جمهور آمريكا شب گذشته در كنفرانسي مطبوعاتي و در تداوم مواضع تفرقه‌افكنانه آمريكا به طور آشكار از اغتشاشگران روز 25 بهمن‌ماه در تهران حمايت كرد.

باراك اوباما در ادامه خصومت با ايرانيان، بر حمايت از آنچه وي ادامه اعتراضات در ايران خواند، حمايت كرد.

رئيس جمهور آمريكا در موضع تفرقه افكنانه و مداخله‌جويانه‌اي ادعا كرد: ايراني‌ها بايد شجاعت لازم براي بيان آزادي را داشته باشند و به اعتراضات خود ادامه دهند.

روز يكشنبه هفته جاري، وزارت خارجه آمريكا براي اولين بار بخشي از توييتر را راه‌اندازي كرد كه به‌صورت فارسي تغذيه مي‌شد و اين بخش براي عوامل فتنه راه‌اندازي شده بود.

درحالي‌كه افراد تجمع‌كننده اعلام كرده بودند كه درصدد هستند در حمايت از مردم تونس و مصر راهپيمايي كنند، در تجمع غير‌قانوني خود در برخي از خيابان‌هاي شهر تهران كه با بهانه حمايت از مردم مصر و تونس برگزار شد، هيچ شعاري در حمايت از آنها سر داده نشد.

انتهاي پيام/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286870
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها