عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

استقبال پرشور مردم تبريز از گل

استقبال پرشور مردم تبريز از گل
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:22 ب.ظ

 گروه استانها / حوزه آذربايجان شرقي

89/11/27 - 19:48
شماره:8911271529
 
هنگام بازديد از مراكز تاريخي صورت گرفت؛
استقبال پرشور مردم تبريز از گل

خبرگزاري فارس: رئيس جمهور تركيه عصر امروز هنگام بازديد از آثار تاريخي شهر تبريز مورد استقبال پرشور مردم اين شهر قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، عبدالله گل رئيس‌جمهور تركيه كه ظهر امروز به همراه هيئت همراه وارد تبريز شد، عصر امروز از موزه آذربايجان‌،‌ مسجد كبود و خانه مشروطه بازديد كرد. 
رئيس جمهور تركيه در جريان اين بازديدها در نقاط مختلف شهر مورد استقبال پرشور مردم تبريز قرار گرفت. 

- بازديد هيئت تجاري تركيه ازدو واحد توليدي واقع در شهرك سرمايه‌گذاري خارجي 
براساس اين گزارش، همچنين تجار و بازرگانان هيئت همراه رئيس جمهور تركيه عصر امروز از واحدهاي توليدي واقع در شهرك سرمايه‌گذاري خارجي بازديد كردند. 
هيئت تجاري تركيه‌اي در اين بازديد ابتدا از كارخانه منسوجات پرده برليان بازديد كردند. 
اين كارخانه با 28 ميليون دلار سرمايه‌گذاري ايجاد شده است كه 100 درصد سرمايه‌گذاري آن از كشور تركيه است. 
اين كارخانه ماهانه 300 هزار متر مربع پرده قماش و توري توليد مي‌كند. 
درادامه بازديد تجار تركيه‌اي از شهرك سرمايه‌گذاري خارجي اين هيئت از شركت شهد باب پارس ديدن كردند. 
از محصولات اين شركت توليد قند خرماي 100 درصد طبيعي است كه به جاي شكر سفيد مستقيما مي‌تواند با چاي و قهوه مصرف شود. 
درحال حاضر محصول اين كارخانه در توليد انواع محصولات سالم و بدون قند مضر مانند نوشابه‌هاي سلامتي، شربت بدون شكر، ماءالشعير و نوشابه‌هاي انرژي‌زا استفاده مي‌شود. 
شهرك صنعتي سرمايه‌گذاري خارجي تبريز يكي از شهرك‌هاي صنعتي استان آذربايجان شرقي است كه در ۱۷ كيلومتري شهر تبريز به مساحت 210 هكتار واقع شده‌ و به 132 متقاضي واگذار و در آن سرمايه‌گذاري و يا در حال انجام آن هستند. 
بر اساس اين گزارش، آذربايجان شرقي به لحاظ ظرفيت‌هاي كم نظير صنعتي و اقتصادي، از ديرباز كانون توجه سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي بوده است.‌ 
وجود واحدهاي مختلف صنعتي كه شمار آنها به بيش از 8 هزار واحد بزرگ و كوچك مي رسد، در كنار وجود صنايع تاثيرگذار و بين‌المللي نظير تراكتورسازي و مس سونگون، اين منطقه را به قطب صنعتي كشور تبديل كرده است. 
مقامات ايران و تركيه هدف‌گذاري 30 ميليارد دلاري را براي سال‌هاي آتي در مبادلات تجاري تعيين كرده‌اند كه آذربايجان شرقي در تحقق اين امر مي‌تواند نقش كليدي و محوري ايفا كند. 
هم اكنون در شهرك سرمايه‌گذاري خارجي تبريز بيش از 800 ميليون دلار سرمايه‌گذاري صورت گرفته است كه حجم عمده آن را سرمايه‌گذاران ترك با مشاركت طرف‌هاي ايراني به انجام رسانده‌اند. 
در حال حاضر آذربايجان شرقي با بيش از 70 كشور جهان روابط تجاري و اقتصادي دارد و اين مناسبات در دوره جديد مديريت استان كه تاكيد ويژه‌اي به اقتصاد بين‌المللي دارد مورد توجه خاص قرار گرفته است. 
هم اكنون تعداد طرح‌هاي موجود در استان براي پذيرش سرمايه‌گذاري خارجي به حدود 100 طرح مي‌رسد و در سال گذشته نيز استان آذربايجان شرقي با جذب قريب به 800 ميليون دلار سرمايه جزو سه استان برتر در زمينه جذب سرمايه‌گذاري خارجي بوده است. 
انتهاي پيام/ي10

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

mosaferakherat

mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان
دسترسی سریع به انجمن ها