عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

وجود دانشمندان جواني مانند "دكتر شهرياري " براي بازرسان آژانس باور نكردني بود

وجود دانشمندان جواني مانند "دكتر شهرياري " براي بازرسان آژانس باور نكردني بود
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:23 ب.ظ

 گروه اجتماعي / حوزه آموزشي و رسانه

89/11/27 - 19:48
شماره:8911271519
 
روايت حدادعادل از نگاه بازرسان آژانس به دانشمندان هسته‌اي ايران:
وجود دانشمندان جواني مانند "دكتر شهرياري " براي بازرسان آژانس باور نكردني بود

خبرگزاري فارس: حداد عادل گفت: بازرسان آژانس انرژي اتمي در بازديد از تأسيسات هسته‌اي كشور ما، به دنبال دانشمندان 60 ـ 70 ساله مي‌گشتند و هنگامي كه جواناني مانند "شهيد دكتر شهرياري " را به آنها نشان داده بودند، باور نمي‌كردند و همچنان خواهان ملاقات با دانشمندان هسته‌اي ما بودند.

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا»، غلامعلي حداد عادل عصر امروز در مراسم تجليل از «دانش‌آموزان شاهد و ايثارگر شهر تهران كه در آزمون سراسري سال 89، رتبه‌هاي كمتر از 100 را به دست آورده‌اند» با اشاره به عقب‌ماندگي علمي كشور در 200 الي 300 سال اخير اظهار داشت: تا پيش از پيروزي انقلاب اسلامي فاصله علمي كشور ما از كشورهاي غربي روز به روز بيشتر و به همان نسبت وابستگي سياسي ما نيز بيشتر شده بود. 

وي ادامه داد: با وقوع انقلاب اسلامي به استقلال سياسي كامل رسيديم؛ به گونه‌اي كه امروز در زير اين آسمان هيچ كشوري مانند كشور ما استقلال سياسي ندارد كه اين امر به بركت خون پاك شهدا و ايثارگران و نيز تقوا و توكل امام (ره) است. 

حداد عادل با تأكيد بر لزوم سرايت يافتن استقلال سياسي به ساير عرصه‌ها گفت: اگر قرار باشد وابستگي علمي ما ادامه يابد، اين وابستگي منجر به وابستگي صنعتي و وابستگي صنعتي منجر به وابستگي اقتصادي خواهد شد؛ در نهايت عدم استقلال اقتصادي نيز منجر به تزلزل و لرزان شدن استقلال سياسي ما مي‌شود. 

* فرزندان ايثارگران در "بانك خون انقلاب " سرمايه‌گذاري كرده‌اند 

رئيس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به برنامه پخش شده از تلويزيون يكي از كشورهاي عربي در شب‌هاي گذشته به اظهارات مجري اين برنامه درباره تفاوت ايران و مصر در 30 سال اخير اشاره كرد و افزود: 30 سال است كه ايراني‌ها به آمريكا "نه " گفته‌اند و به بركت اين استقلال امروز جوانان اين مردم ماهواره به فضا پرتاب كرده و خدمات مهندسي را به كشورهاي مختلف جهان صادر مي‌كنند اما مصري‌ها به دليل تبعيت از آمريكا رو به عقب حركت كرده بودند. 

حداد عادل با بيان اينكه بيش از همه جوانان، فرزندان شهدا و ايثارگران مي‌توانند در رشد و اعتلاء كشور مؤثر باشند، تصريح كرد: علت اين امر اين است كه فرزندان شهدا و ايثارگران در بانك خون اين انقلاب سرمايه‌گذاري كرده‌اند و امروز بايد در پي سود اين سرمايه‌گذاري يعني عزت و سربلندي كشور باشند كه البته اين عزت و سربلندي نيز بدون "پيشرفت علمي " محقق نخواهد شد. 

* بازرسان آژانس در ايران به دنبال دانشمندان 70 ساله مي‌گشتند 

وي با تأكيد بر لزوم سرآمد شدن دانش‌آموزان ايثارگر در دانشگاه‌ها از لحاظ علمي ادامه داد: چند سال پيش بازرسان آژانس انرژي اتمي در بازديد از تأسيسات هسته‌اي كشور ما، به دنبال دانشمندان 60 ـ 70 ساله مي‌گشتند اما وقتي جواناني مانند "شهيد دكتر شهرياري " را به آنها نشان داده بودند، باور نمي‌كردند و همچنان خواهان ملاقات با دانشمندان هسته‌اي ما بودند. 

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه فرزندان شهدا و ايثارگران بايد در دانشگاه نيز از انقلاب و ميراث عظيم پدران خود دفاع كنند، خاطرنشان كرد: فرزندان شاهد بايد بدانند كه گردنه‌هايي در پيش رو دارند و اين‌گونه نيست كه دشمن بيكار بنشيند بلكه با انواع توطئه‌ها از قبيل فتنه 88 به دنبال مقابله با كانون بيداري اسلامي است. 

* حكومت "مبارك " 40 درصد گاز خود را صرف اسرائيل مي‌كرد 

حداد عادل در ادامه با اشاره به حوادث روز 25 بهمن در تهران به بهانه حمايت از مردم مصر، گفت: مردم مصر 30 سال است كه در فشار هستند و آن در شرايطي بوده است كه اين مردم، روزگاري پيشتاز دفاع از فلسطين بوده‌اند اما سران آنها از پيمان ننگين "كمپ ديويد " به بعد، شروع به سازش كرده و حتي 40 درصد گاز خود را تنها با 60 درصد قيمت معمول صرف اسرائيل كرده‌اند. 

وي ادامه داد: پس از آنكه سران مزدور عرب همچون "حسني مبارك " در كنفرانس‌هاي مختلف عليه اين مردم توطئه كردند و در مقابل آن مردم غزه نيز به دولت حماس رأي دادند، آنها را با محاصره مجازات كردند كه در اين ميان حكومت مصر با بستن گذرگاه رفح، به تشديد اين محاصره كمك كرده‌ است. 

رئيس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي تأكيد كرد: بي‌شرافتي و بي‌غيرتي به حدي رسيده بود كه دولت مصر با بستن گذرگاه رفح، حقوق اوليه فلسطيني‌ها را سد كرد اما از حدود 3 هفته پيش مردم مصر با الگوگيري از انقلاب اسلامي مردم ايران، فوران كرده‌اند. 

*فتنه‌گران در 25 بهمن، مي‌خواستند آمريكا را حامي دموكراسي نشان دهند 

حداد عادل تصريح كرد: در چنين شرايطي عده‌اي كه به جاي 22 بهمن در روز 25 بهمن به بهانه حمايت از مردم مصر و در واقع براي توطئه عليه نظام به خيابان آمدند و باعث كشته شدن يك جوان دانشجو شدند، به دنبال آن بوده‌اند تا اين‌گونه در جهان القاء كنند كه حركت مردم ايران در 25 بهمن مانند حركت مردم مصر، "قيام عليه ديكتاتوري " بوده است و با توجه به ماهيت آمريكايي جريان فتنه، با اين حركت، آمريكا را حامي دموكراسي نشان دهند. 

وي خاطرنشان كرد: با توجه به همه اين اتفاقات، به همان ميزان كه شعاع تأثير انقلاب بيشتر مي‌شود، توطئه‌ها نيز بيشتر خواهد شد كه اين مسئله هوشياري بيشتري را مي‌طلبد و در اين ميان وظيفه دانش‌آموزان شاهد و ايثار‌گر با ورود به دانشگاه سنگين‌تر مي‌شود. 
انتهاي پيام/ط

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

mosaferakherat

mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان
دسترسی سریع به انجمن ها