عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

آثار نفيس ناشران ايراني معرفي شد

آثار نفيس ناشران ايراني معرفي شد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:26 ب.ظ

 گروه فرهنگي / حوزه ادبيات و کتاب

89/11/27 - 18:31
شماره:8911271449
 
در اختتاميه نخستين جشنواره كتاب‌هاي نفيس و نسخ خطي؛
آثار نفيس ناشران ايراني معرفي شد

خبرگزاري فارس: نخستين جشنواره كتاب‌هاي نفيس و نسخ خطي ايران با معرفي 5 اثر برگزيده به كار خود پايان داد.

به گزارش خبرگزاري فاري به نقل ستاد خبري نخستين جشنواره كتاب هاي نفيس و نسخ خطي ايران؛ از ميان39 اثر رسيده، به لحاظ گرافيك، مصحف ياقوت، به لحاظ چاپ، شاهنامه فردوسي انتشارات يساولي و به لحاظ صحافي، قرآن كريم انتشارات كتابخانه مجلس در بخش داوري نهايي، بيشترين امتياز را به خود اختصاص دادند. 

آثار برگزيده يان جشنواره به شرح ذيل است: 

بخش كتب مذهبي: 
ضمن تقدير از كتاب نهج‌البلاغه ( جلد چرم در قطع رحلي سال نشر 1389 ) چاپ انتشارات زرين و سيمين تنديس جشنواره به كتاب قرآن ريحان (خوشنويس بهرام سالكي با جلد و جعبه چرم در قطع سلطاني) چاپ انتشارات مبلغان اهدا مي‌شود. 

بخش كتب هنري: 
ضمن تقدير از كتاب محمود فرشچيان (جلدچرم در قطع سلطاني سال نشر 1387) چاپ انتشارات خانه فرهنگ و هنر گويا، تنديس جشنواره به كتاب ميرعماد الحسني (گردآورنده دكترشهرزاد صالحي‌پور در قطع سلطاني) چاپ سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري اهدا مي‌شود. 

بخش كتب دواوين شعر: 
ضمن تقدير از كتاب شاهنامه فردوسي (خوشنويس استاد سجادي جلد چرم) چاپ انتشارات يساولي تنديس جشنواره به كتاب ديوان حافظ (خوشنويس امير احمد فلسفي با جلد چرم ويژه و جعبه در قطع رحلي) چاپ انتشارات فرهنگسراي ميردشتي اهدا مي‌شود. 

بخش كتب ايران‌شناسي: 
ضمن تقدير از كتاب شيراز (در قطع رحلي) چاپ انتشارات خانه فرهنگ و هنر گويا، تنديس جشنواره به كتاب ايران (پديد آورنده صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران با همكاري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در قطع خشتي بزرگ) متعلق به انتشارات سروش اهدا مي‌شود. 

بخش كتب چاپ عكسي (چاپ از روي نسخ خطي facsimile ): 
ضمن تقدير از مصحف ياقوت تنديس جشنواره به كتاب مصحف نور (به اهتمام محمد صادق خرازي با جلد چرم ويژه و جعبه در قطع سلطاني) چاپ شده توسط مؤسسه عظام اهدا مي‌شود. 
انتهاي پيام/و/24

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

mosaferakherat

mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان
دسترسی سریع به انجمن ها