عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: فاطمه علیها السلام، همواره مظلوم و از حق و میراث خود محروم بود. امالى طوسى، ص 155

لاريجاني قانون "تأسيس وزارت ورزش و جوانان " را به دستگاه‌هاي اجرايي ابلاغ كرد

لاريجاني قانون "تأسيس وزارت ورزش و جوانان " را به دستگاه‌هاي اجرايي ابلاغ كرد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:35 ب.ظ

 گروه سياسي / حوزه مجلس

89/11/27 - 18:20
شماره:8911271434
 
با درج در روزنامه رسمي؛
لاريجاني قانون "تأسيس وزارت ورزش و جوانان " را به دستگاه‌هاي اجرايي ابلاغ كرد

خبرگزاري فارس: رئيس مجلس شوراي اسلامي قانون "تبديل سازمان‌هاي تربيت بدين و ملي جوانان به وزارت ورزش و جوانان " را براي اجرا به دستگاه‌هاي اجرايي ابلاغ كرد.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي قانون "تبديل سازمان‌هاي تربيت بدين و ملي جوانان به وزارت ورزش و جوانان " را براي اجرا به دستگاه‌هاي اجرايي ابلاغ كرد كه متن نامه رئيس مجلس در روزنامه رسمي به چاپ رسيده است و بر اين اساس تمامي دستگاه‌هاي اجرايي موظفند نسبت به اجراي قانون مذكور اقدام كنند. 

متن نامه لاريجاني بدين شرح است: 
جناب آقاي دكتر محمود احمدي‌نژاد 
رياست محترم جمهوري اسلامي ايران 
در اجراي اصل يكصد و بيست و سوم (123) قانون اساسي جمهوري ‌اسلامي ‌ايران قانون تبديل سازمان‌هاي تربيت بدني و ملي جوانان به وزارت ورزش و جوانان كه با عنوان طرح يك فوريتي تبديل سازمان‌هاي تربيت بدني، ميراث فرهنگي و گردشگري و بنياد شهيد و امور ايثارگران به وزارت و الحاق سازمان ملي جوانان به وزارت ورزش به مجلس شوراي اسلامي تقديم گرديده بود، با تصويب در جلسه علني روز يكشنبه مورخ 12 دي‌ماه 1389 و تأييد شوراي محترم نگهبان به پيوست ابلاغ مي‌گردد. 

رئيس مجلس شوراي اسلامي ـ علي لاريجاني 

شماره78549 
14/11/1389 

جناب آقاي اميرحسين پورسينا 
مديرعامل محترم شركت روزنامه رسمي 
با توجه به انقضاي مهلت مقرر در ماده «1» قانون مدني و در اجراي مفاد تبصره ماده «1» قانون مذكور، يك نسخه تصوير «قانون تبديل سازمان‌هاي تربيت بدني و ملي جوانان به وزارت ورزش و جوانان " براي درج در روزنامه رسمي ارسال مي‌گردد. 
رئيس مجلس شوراي اسلامي ـ علي لاريجاني 

قانون تبديل سازمان‌هاي تربيت بدني و ملي جوانان به وزارت ورزش و جوانان 

ماده واحده ـ از تاريخ تصويب اين قانون سازمان‌هاي تربيت بدني و ملي جوانان با اعتبارات، نيروي انساني و امكانات ادغام و به وزارت ورزش و جوانان تبديل مي‌شود و اقدامات قانوني براي انجام اصلاحات لازم در مقررات مربوط به آن به عمل مي‌آيد. 
تبصره ـ هزينه ‌ناشي ‌از تغيير عنوان دستگاه از محل ‌صرفه‌جويي در هزينه‌هاي جاري وزارت ورزش و جوانان تأمين مي‌گردد. 
قانون فوق مشتمل‌بر ماده واحده و يك تبصره درجلسه علني روز يكشنبه مورخ دوازدهم دي‌ماه يكهزار و سيصد و هشتاد و نه مجلس شوراي اسلامي تصويب و در تاريخ 1389/10/29 به تأييد شوراي نگهبان رسيد. 
رئيس مجلس شوراي اسلامي ـ علي لاريجاني 

به گزارش فارس، طبق ماده (1) قانون مدني "مصوبات مجلس شوراي اسلامي و نتيجه همه پرسي پس از طي مراحل قانوني به رئيس‌جمهور ابلاغ مي‌شود. رئيس‌جمهور بايد ظرف مدت پنج روز آن را امضا و به مجريان ابلاغ نمايد و دستور انتشار آن را صادر كند و روزنامه رسمي موظف است ظرف مدت 72 ساعت پس از ابلاغ منتشر نمايد. 

بر اساس تبصره اين ماده نيز "در صورت استنكاف رئيس‌جمهور از امضا يا ابلاغ در مدت مذكور در اين ماده، به دستور رئيس مجلس شوراي اسلامي روزنامه رسمي موظف است ظرف مدت 72 ساعت مصوبه را چاپ و منتشر نمايد ". 
انتهاي پيام/ع

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

mosaferakherat

mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان
دسترسی سریع به انجمن ها