عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

مستكبران نمي‌توانند با فريب‌كاري ديكتاتورها را حفظ كنند

مستكبران نمي‌توانند با فريب‌كاري ديكتاتورها را حفظ كنند
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:39 ب.ظ

89/11/27 - 13:34
شماره:8911270783
احمدي‌نژاد در جمع پرشور مردم بوشهر -2
مستكبران نمي‌توانند با فريب‌كاري ديكتاتورها را حفظ كنند

خبرگزاري فارس: رئيس‌جمهور خطاب به مستكبران با بيان اينكه دوره‌اي كه بخواهيد با فريب‌كاري ديكتاتورهاي نوكر خود را حفظ كنيد گذشته است، گفت: مستكبران بدانند راهي كه آينده‌شان را تضمين مي‌كند، اين است كه صداقت پيشه كرده و با احترام به حقوق ملت‌ها با آنها همراهي كنند.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاري فارس، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور كشورمان در ادامه سخنان خود در جمع پرشور مردم بوشهر، با اشاره به وضعيت عرصه بين‌الملل گفت: امروز عده‌اي در جهان ثروت، منابع قدرت را در اختيار گرفته و بدون اينكه كارشان براي خدا باشد، به اسم شيطان و نفس خود مي‌خواهند امورات دنيا را اداره كنند.

وي ادامه داد‌: كسي كه با اسم شيطان براي خودخواهي‌هاي خود كار مي‌كند حاصل عملش جنگ‌ها، كشتارها، تحقيرها و ضربه‌زدن‌هاي سنگيني به اقتصاد و فرهنگ ملت‌ها است.

رئيس‌جمهور با اشاره به لشكركشي آمريكا به افغانستان و عراق كه براي نجات اقتصاد برآشفته اين كشور و با فريب‌سازي انجام شد، اظهار داشت: حاصل اين كار شيطاني آمريكا (لشكركشي به افغانستان و عراق) كشته شدن يك ميليون و آواره شدن ميليون‌ها نفر انسان و له شدن شخصيت مردم افغانستان و عراق بود.

احمدي‌نژاد ادامه داد: آنها براي اميال شيطاني خود رژيم صهيونيستي را بر منطقه ما تحميل كردند و الآن قريب به 4 سال است كه يك ملت مظلوم (غزه) تحت محاصره بوده آب، غذا و داروي مناسب ندارند و بر سرشان گلوله و بمب خالي مي‌شود و امروز هم كه به ظاهر رنگ عوض كرده و مدعي طرفداري از ملت‌ها هستند و مي‌خواهند با تظاهر به طرفداري از ملت‌هاي مسلمان و منطقه فريب‌كاري جديدي بكنند.

رئيس‌جمهور گفت:‌ آنها (آمريكا و هم‏پيمانانش) فهميده‌اند در دل ملت‌هاي منطقه و عالم يك انرژي سنگيني عليه مستكبران، شيطان‌صفتان و براي مطالبه عدالت، حق حاكميت، آزادي، عزت و كرامت ذخيره شده. بنابر اين خيال كرده‌اند كه اين انرژي را منحرف، مديريت و خودشان سوار آن موج شده و برخي ديكتاتوري‌هاي حاكم بر جهان را دوباره به شكل و نام ديگري بر ملت‌ها حاكم كنند.

احمدي‌نژاد يادآور شد: آنها (آمريكا و هم‎پيمانانش) مي‌خواهند با يك فريب‎كاري و اصلاحات جزئي رژيم صهيونيستي را نجات دهند و بگويند با هم صلح كنيد و رژيم صهيونيستي را كه ماموريت جز فتنه و تهاجم و تخريب كشورهاي منطقه ندارد، در جاي خود نگه دارد.

وي در ادامه سخنان خود آزادي بيان، حق تعيين سرنوشت، آزادي مطالبه عدالت و عزت را حق ملت‌ها برشمرد و تصريح كرد: ملت‌ها بايد حاكمان خود را خودشان انتخاب كنند.

"اين مدعيان آزادي و دموكراسي هر جاي دنيا يك ديكتاتوري هست، از او حمايت مي‌كنند و هر حكومتي هر چه ديكتاتورتر باشد، وابسته‌تر به آنها هست ".

رئيس‌جمهور با بيان اينكه ديكتاتورها به نسبت ديكتاتوري از يك طرف از ملت‌هايشان جدا شده و از سوي ديگر به قدرت‌هاي استكباري وابسته‌تر مي‌شوند، خاطرنشان كرد: هرجا هر ديكتاتوري هست مورد حمايت مستكبران قرار دارد البته همه بايد توجه كنند آن‏چيزي كه در 60-70 سال پيش از دولت‏مردان آمريكايي ديده‌ايم، بي‌وفايي و ناجوانمردي است. ديكتاتورهايي كه عامل اوامر مستبكران هستند هرجا كه به مشكل مي‌خورند، آمريكايي‎ها او را قرباني كرده خود را نجات مي‌دهند.

احمدي‌نژاد خطاب به كشورهاي مستكبر گفت: دوره‌اي كه بخواهيد ملت‌ها را فريب دهيد و سيستم‌هايي را كه دربست نوكر شما هستند با يك فريبكاري و با سوار شدن بر موج حركت‌هاي مردمي حفظ كنيد، گذشته است. شما آخر خط هستيد و بايد راهتان را عوض كنيد!

وي همچنين يادآور شد: شما (كشورهاي مستكبر) دو راه بيشتر نداريد. راهي كه آينده شما را تضمين كند، اين است كه صداقت پيشه كرده به ملت‌ها احترام بگذاريد و با آنها همراهي كنيد.

رئيس‌جمهور افزود: راه دوم ادامه راه استكبار و دغلكاري است كه بنده به نمايندگي از ملت ايران به شما (كشورهاي مستكبر ) مي‌گويم. اگر راه دوم (استكبار و دغلكاري) را انتخاب كنيد، ملت‌هاي عالم بيدار شده‌اند دست خدا از آستين اين مردم بيرون مي‌آيد و شما را از كاخ‌هايتان به زير خواهد كشيد.

احمدي‌نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به موضوع هسته‌اي نيز تصريح كرد: بعد از ماجراهايي كه اتفاق افتاد گفتند مي‌خواهيم مذاكره كنيم كه ما گفتيم هميشه آماده گفت‌وگو بر اساس عدالت و احترام هستيم.

وي افزود:‌ در استانبول گفت‌وگو كردند البته انتظار نداشتيم همه مسائل در استانبول حل شود چرا كه مسائل سابقه داشته و پيچيده شده اما اگر راه همكاري را انتخاب كنند امكان رسيدن به نتيجه وجود دارد.

رئيس‌جمهور با بيان اينكه اگر اين كشورها (طرف مذاكره با ايران) در چارچوب قانون، احترام به آن و ملت ايران و صادقانه جلو بيايند ‌نتيجه مي‌گيرند، اظهار داشت: ما هميشه از منطق عدالت و احترام استقبال كرديم بنابراين كنار گذاشتن اخلاق گذشته‌شان و پايبندي به قانون راه‎حل اين موضوع است. البته بدانيد اگر گوشه ذهن بعضي از شما اين است كه خيال مي‌كنيد با كش دادن موضوع در ايران كسي پيدا مي‌شود سرسوزني از حقوق ملت ايران كوتاه بيايد، اشتباه مي‌كنيد چرا كه اين ملت بر سر حق خود ايستاده و سرسوزني عقب‌نشيني نخواهند كرد.
ادامه دارد . . . .
انتهاي پيام/*

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 263662
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها