عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

ساختن ايران ارائه الگوي متعالي به همه بشريت است

ساختن ايران ارائه الگوي متعالي به همه بشريت است
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:40 ب.ظ

89/11/27 - 13:51
شماره:8911270864
رئيس‌جمهور در جمع پرشور مردم بوشهر 3 و پاياني
ساختن ايران ارائه الگوي متعالي به همه بشريت است

خبرگزاري فارس: احمدي‌نژاد با تاكيد بر لزوم ساختن ايران گفت: ساختن ايران يعني ارائه الگوي زندگي متعالي به همه بشريت كه به شدت منتظر آن هستند.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاري فارس، محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور كشورمان در ادامه سخنان خود در جمع پرشور مردم بوشهر، با تاكيد بر لزوم ساختن ايران گفت: ساختن ايران يعني ارائه الگوي زندگي متعالي به همه بشريت كه به شدت منتظر آن هستند.

وي ساختن ايران را نيازمند همدلي، همراهي، كار، و تلاش دانست و اظهار داشت: كشورهاي مستكبر وقتي پيشرفت‌هاي فضايي، هسته‌اي، اقتصادي و بيوتكنولوژيك ايران را مي‌بينند عصباني مي‌شوند و نمي‌خواهند ايران آرام و همدل باشد و مي‌خواهند اين احساس عزت كه در بين مردم پيدا شده، ادامه نداشته باشد.

رئيس‌جمهور افزود: يك عده كه خود را صاحب ملت ايران مي‌دانند و فكر مي‌كنند ملكي داشتند كه ايران در ملك آنها قرار گرفته يك دوره‌اي با بيگانگان همراه بودند و دست در دست بيگانه مي‌خواهند جلوي پيشرفت ايران را سد كنند.

احمدي‌نژاد با تاكيد بر اينكه ساختن ايران با تحمل،تلاش، همراهي و همدلي است،‌خطاب به مستكبران تصريح كرد: انسان‌هاي خودفروخته و اربابانشان بدانند اين ملت مسير پيشرفت خود را پيدا كرده و به تبليغات آنها توجهي نمي‌كند و تا فتح قله‌ها و كاخ‌هاي آنها از پاي نخواهند نشست.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه اجراي هدفمندي يارانه‌ها يك گام به سمت عدالت بود، يادآور شد: انشاءالله با پشتيباني و همراهي همه ملت ايران اين طرح (هدفمندي يارانه‌ها) مسير خود را به خوبي طي خواهد كرد و به روزي خواهيم رسيد كه همه يارانه‌ها و درآمد داخلي نفت مستقيما در جيب آحاد ملت ايران قرار مي‌گيرد.

رئيس‌جمهور بحث اشتغالزايي را از كارهاي ديگر دولت پس از انجام هدفمند كردن يارانه‌ها برشمرد و تاكيد كرد: علاوه بر بودجه معمول دولت براي سال آينده 30 هزار ميليارد تومان فقط براي سرمايه‌گذاري و اشتغالزايي براي جوانان اختصاص داده است و بايد مراقب باشيم اين بودجه فقط در مركز كشور و يا جيب عده معدودي نباشد. از همين رو سهم هر استان مستقيما بايد به آن استان داده شود.

*سهميه استانها از بودجه را با لحاظ عقب‌ماندگي‌هاي گذشته حداكثر تا فروردين سال 90 ابلاغ خواهيم كرد

احمدي‌نژاد گفت: تلاش مي‌كنيم در پايان سال يا حداكثر فروردين سال آينده سهميه استان‌ها از بودجه را با لحاظ كردن محروميت‌ها و عقب‌ماندگي‌هاي گذشته ابلاغ كنيم.

وي در قسمت پاياني سخنان خود گفت: از مصوبات دو دور گذشته سفرهاي استاني بخشي اجرايي، بخشي در مسير اجرا و يا بخشي با موانعي مواجه شده است كه انشاءالله در كارگروه‌ها و جلسه دولت به آنها رسيدگي خواهيم كرد و دستوراتي كه لازم باشد براي اجراي مصوبات دور اول و دوم صادر مي‌كنيم.

رئيس‌جمهور تاكيد كرد: انشاءالله در جلسه دولت تصميمات گسترده‌تر، بزرگ‌تر و راهگشاتر براي عمران و آباداني استان بوشهر گرفته خواهد شد.

احمدي‌نژاد همچنين با اشاره به برنامه‌هاي دولت در حوزه‌هاي راه، راه‌آهن، كشاورزي، تامين آب، عمران روستايي، توسعه گاز و حمايت از كارهاي گلخانه‌اي، خاطرنشان كرد: براي روستاهايي كه كنار نيروگاه بوشهر قرار دارند، در جلسه دولت تصميماتي را اتخاذ خواهيم كرد تا كارشان انجام شود.

وي بوشهر را قطب گاز كشور دانست و يادآور شد: 50 درصد منفعت سرمايه‌گذاري‌هايي كه در بوشهر براي بخش گاز اختصاص داده مي‌شود، بايد براي مردم اين استان هزينه شود.
انتهاي پيام/

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 263882
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها