عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سران فتنه با خارج تماس‌هاي جدي داشتند

سران فتنه با خارج تماس‌هاي جدي داشتند
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:40 ب.ظ

89/11/27 - 13:52
شماره:8911270753
نكونام با اشاره به جلسه كميته بررسي حوادث اخير فتنه:
سران فتنه با خارج تماس‌هاي جدي داشتند

خبرگزاري فارس: رئيس كميته بررسي حوادث اخير فتنه با اشاره به توضيحات مسئولان امنيتي و اطلاعاتي كشور درباره اغتشاشات اخير گفت كه تماس‌هاي جدي با سران فتنه از خارج از كشور گرفته شده بود.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، حجت‌الاسلام والمسلمين محمدابراهيم نكونام رئيس كميسيون اصل 90 مجلس، با حضور در جمع خبرنگاران پارلماني به ارائه گزارش از كميته بررسي حوادث 25 بهمن ماه پرداخت و گفت: حوادث 25 بهمن ماه اتفاقات بدي بود كه حلاوت حضور آگاهانه و هوشيارانه 22 بهمن را در حمايت از اصل نظام و موج بيداري جهان اسلام به كام مردم تلخ كرد؛ البته اين جريان فتنه راه به جايي نخواهد برد.وي با اشاره به موضع روز گذشته نمايندگان مجلس كه با شعار "موسوي، كروبي، خاتمي اعدام بايد گردند! " همراه بود، گفت كه مجلس شوراي اسلامي با هوشياري همه امور را در كشور رصد مي‌كند.رئيس كميسيون اصل نود قانون اساسي با اشاره به برگزاري اولين جلسه كميته بررسي اغتشاشات 25 بهمن، تصريح كرد: بنا به پيشنهاد آقاي لاريجاني و پذيرش نمايندگان مجلس، مقرر شد هيئتي از رؤساي 5 كميسيون حادثه 25 بهمن را بررسي كند كه اولين جلسه اين كميته ديروز (سه‏شنبه) در حاشيه صحن مجلس برگزار شد و قرار شد رؤسا و نواب رئيس كميسيون‌هاي پنج‏گانه با مسئوليت بنده موضوع را دنبال كنند.نكونام با بيان اينكه در جلسه كميته بررسي اغتشاشات 25 بهمن، مسئولان امنيتي و اطلاعاتي كشور حضور داشتند، اظهار داشت: در اين جلسه مسئولاني از وزارت اطلاعات، كشور، خارجه، شوراي عالي امنيت ملي، سپاه پاسداران، نيروي انتظامي و صدا و سيما بودند كه تحليل جامعي نسبت به قضايايي كه اتفاق افتاد، داشتند.رئيس كميسيون اصل 90 مجلس با اشاره به توضيحات مسئولان امنيتي و اطلاعاتي كشور درباره حوادث 25 بهمن توضيح داد: تماس‌هاي جدي با آقايان از خارج از كشور گرفته شده بود. اين تماس‌ها از سوي همان آدم‌هايي بود كه اطراف اين افراد بودند اما هم‏اكنون خارج‎نشين شده‌اند و به سازمانهاي جاسوسي مرتبط هستند؛ وقتي آقاي كديور چند بار از آمريكا به اسرائيل مي‌رود، موضوع مشخص مي‌شود. مهمترين معاون آقاي هاشمي و وزير ارشاد آقاي خاتمي هم‏اكنون خارج‎نشين شده‌اند و در جهت مزدوري ديگران اقدام مي‌كنند. سازمانهاي جاسوسي نيز از طرف اينها حركت‌هايي انجام مي‌دهند.رئيس كميته بررسي حوادث 25 بهمن گفت: ابتدا قرار بود 14 بهمن اين حركت انجام شود سپس 21 بهمن را پيشنهاد كرده بودند و در نهايت 25 بهمن را انتخاب كردند و اين اتفاقات رخ داد.نكونام با بيان اينكه كميته بررسي حوادث 25 بهمن جمع‌بندي مناسبي را كه در خور شأن ملت ايران و مجلس باشد به مردم ارائه خواهد كرد، تاكيد كرد: در كميته بررسي حوادث 25 بهمن درباره نحوه برخورد با جريان و سران فتنه تصميم گيري خواهد شد. امروز نيز هيئتي از اين كميته براي بازديد و عيادت مجروحان و ملاقات با خانواده شهدا فرستاده شد.


وي در پايان گفت: جلسه بعدي كميته بررسي حوادث 25 بهمن ساعت 1:30 امروز (چهارشنبه) برگزار خواهد شد.

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها