عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

موجبات حضور مقتدرانه نيروي دريايي ارتش در آب‌هاي آزاد و بين‌المللي فراهم شده است

موجبات حضور مقتدرانه نيروي دريايي ارتش در آب‌هاي آزاد و بين‌المللي فراهم شده است
چهارشنبه 27 بهمن 1389  08:49 ب.ظ

89/11/27 - 17:56
شماره:8911271325
امير سياري در دانشگاه علوم دريايي امام خميني(ره):
موجبات حضور مقتدرانه نيروي دريايي ارتش در آب‌هاي آزاد و بين‌المللي فراهم شده است

خبرگزاري فارس: فرمانده نيروي دريايي ارتش گفت: كاركنان اين نيرو با پيروي از ولايت فقيه و دست‌يابي به تخصص‌هاي نوين دريايي بر پايه خودكفايي موجبات حضوري مقتدرانه در آب‌هاي آزاد و بين‌المللي را فراهم آورده‌اند.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي نيروي دريايي، همايش سي‌امين سالگرد تاسيس دانشگاه علوم دريايي امام خميني(ره) با حضور امير دريادار حبيب‌الله سياري فرمانده نيروي دريايي ارتش، حجت الاسلام سلاجقه انصاري رئيس عقيدتي سياسي اين نيرو و جمعي از فرماندهان و مسئولان عالي‌رتبه نيروي دريايي در نوشهر برگزار شد.



در اين همايش كه جمعي از مسئولين سابق دانشگاه نيز حضور داشتند، پس از ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي دانشگاه ازجانب فرماندهان از بدو تأسيس تا كنون، دريادار حبيب الله سياري فرمانده نيروي دريايي ارتش در سخناني با تبريك به مناسبت هفته وحدت و خير مقدم به پيشكسوتان حاضر در همايش، دانشجويان دانشگاه علوم دريايي امام خميني (ره) نوشهر را به بهره‌گيري از تجربيات آنان توصيه كرد.



وي با تأكيد بر اهميت نيروي انساني كارآمد، اظهار داشت: امروز شاهد اقتدار و كارآمدي نيروي دريايي به عنوان يك نيروي دريايي راهبردي هستيم و كاركنان اين نيرو كه بيشتر آنان را دانش آموختگان اين دانشگاه تشكيل مي‌دهند با پيروي از ولايت فقيه و دست‌يابي به تخصص‌هاي نوين دريايي بر پايه خودكفايي موجبات حضوري مقتدرانه در آب‌هاي آزاد و بين‌المللي را فراهم آورده‌اند.



در پايان اين مراسم، لوح‌هاي يادبودي به مناسبت سي‌امين سالگرد تأسيس اين دانشگاه به فرماندهان و مسئولين اسبق دانشگاه اهدا شد و از آنان تقدير به عمل آمد.



دانشگاه علوم دريايي امام خميني (ره) در سال 1359 به عنوان نخستين دانشگاه دريايي كشور تأسيس شده و پس از انقلاب اسلامي با پذيرش دانشجوياني كه تحصيلاتشان در خارج از كشور ناتمام مانده بود، فعاليت خود را آغاز كرد و در مهر سال 1360 هماهنگ با وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از طريق آزمون سراسري دانشجو پذيرفت.



اين دانشگاه در حال حاضر در پنج رشته ناوبري و فرماندهي كشتي، مهندسي مكانيك، مهندسي برق، الكترونيك و مخابرات دريايي، مديريت و كميسر دريايي و تفنگداران دريايي اقدام به پذيرش دانشجو و رفع نيازهاي آموزش عالي نيروي دريايي و سازمان‌هاي دريايي در سطح كارشناسي مي‌كند.

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها