عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

چه كساني در صدد تخريب روابط ايران و تركيه هستند

چه كساني در صدد تخريب روابط ايران و تركيه هستند
چهارشنبه 27 بهمن 1389  09:03 ب.ظ

89/11/27 - 14:38
شماره:8911271019
تحريف وقايع ايران در تلويزيون رسمي تركيه؛
چه كساني در صدد تخريب روابط ايران و تركيه هستند

خبرگزاري فارس: در حالي برخي محافل معلوم الحال از تقويت روابط ايران و تركيه نگرانند، مصادف شدن توطئه‌هاي اخير و ناآرامي‌هاي تهران با سفر رئيس جمهور تركيه به ايران از نظرها پنهان نمانده است.

به گزارش فارس، در حالي كه شهر تهران همزمان با سفر عبدالله گل رئيس جمهور تركيه به ايران شاهد تحركات برخي عناصر وابسته بود، تلاش كانال دولتي تي آر تي ترك در به انحراف كشاندن اين وقايع قابل تامل مي‌نمود.

اين كانال تلويزيوني كه كروبي و موسوي را با عنوان رهبران مخالف ايران معرفي مي كرد، از سوي ديگر تلاش مي كرد تا تحركات اين عده را كه از سوي مردم به عنوان منافق معرفي شده اند را حركت مردمي جلوه داده و با قرار دادن ايران و مصر در يك كفه ترازو، تحركات برخي منافقين در ايران و عناد آنان با اسلام را با قيام مردم مصر مقايسه كند.

تلاش اين كانال تلويزيوني براي معرفي كردن تصاوير نامفهومي كه خبرنگار تي آر تي ترك با موبايل تهيه كرده و ادعا مي شد كه از تهران پخش زنده مي كند، و باز برگزاري چندين نشست تحليل سياسي از سوي اين كانال كه يكي از كانال هاي دولتي تركيه است و تلاش براي انحراف وقايع چند روز اخير در ايران و ارائه تحليل هايي كه هيچ ارتباطي با واقعيت ها ندارد و مصادف شدن همه اين برنامه ها با حضور عبداله گل رئيس جمهور تركيه در ايران، به عنوان بازي جناح هاي ناراضي از توسعه روابط ايران و تركيه ارزيابي مي شود.

در اين بين، سخنان انحرافي شب گذشته خانم جيدا كاران سردبير سابق بخش سياست خارجي روزنامه راديكال تركيه در تي آر تي ترك در رابطه با وقايع اخير ايران از نظرها پنهان نماند.
در حالي كه اين روزها نزديكي ايران و تركيه بيش از هر زمان ديگري اهميت داشته و امريكا و رژيم صهيونيستي در تلاش براي بهم ريختن اوضاع داخلي در اين دو كشورند، انتشار اين قبيل اخبار غير واقعي و مسموم سازي روابط دو كشور دوست و برادر به كدام محافل خدمت مي كند؟

حال اين سئوال مطرح است كه وزارت ارشاد به خبرنگار تي آر تي ترك كه مسائل ايران را تا اين حد منحرف مي كند، چگونه مجوز فعاليت داده است و چرا سفارت ايران در تركيه و رايزن فرهنگي و يا مشاور مطبوعاتي اين سفارت به انتشار اين قبيل اخبار و گزارش هاي كذب آنهم در كانال هاي دولتي تركيه واكنش نشان نمي دهد.

انتهاي پيام/خ

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها