عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

عمل پیوند پروتزی که در بدن رشد می کند!

عمل پیوند پروتزی که در بدن رشد می کند!
چهارشنبه 27 بهمن 1389  09:24 ب.ظ

عمل پیوند پروتزی که در بدن رشد می کند!

گروهی از پزشکان ایتالیایی به یک کودک ۱۱ ساله پروتز هوشمندی را پیوند زدند که با رشد فیزیکی و بلند شدن قد کودک بزرگ می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، این عمل جراحی پیوند پروتز که ۵ ساعت به طول انجامید و کاملا موفقیت آمیز بود در پلی کلینیک دانشگاهی “آگوستینو جملی” شهر رم بر روی یک کودک ۱۱ ساله ای که در ناحیه استخوان ران پای راست از سرطان استخوان رنج می برد انجام شد.

این پروتز هوشمند با افزایش قد فیزیولوژیکی کودک رشد می کند و به این ترتیب دو پای کودک به طور همزمان و به یک اندازه بزرگ می شوند و مشکل طول متفاوت پاهای کودک در دوره رشد حل می شود.

این هفتمین عمل جراحی از این نوع است که در این کشور انجام می شود. این پروتز از جنس تیتانیوم است که با نیترید تیتانیوم پوشیده است.

این پروتز را که “موتارس ایکس پند” (Mutars Xpand) نام دارد محققان مدرسه سرطان شناسی استخوانی در مونستر آلمان توسعه داده اند.

این پروتز از یک دستگاه الکتریکی مینیاتوری تشکیل شده است که در داخل پروتز قرار دارد. این دستگاه از طریق سیگنالهای با بسامد بالایی که از بیرون به یک دستگاه گیرنده زیرپوستی ارسال می شود عمل می کند.

این پزشکان در این خصوص توضیح دادند: “سیستم ایکس پند بدون نیاز به عمل جراحی مجدد و حتی به دست خود بیمار و یا والدینش و از طریق یک سری اقدامات ویژه می تواند به رشد مکانیکی ادامه دهد.”

براساس گزارش آنسا، این کودک توانبخشی پس از عمل جراحی را آغاز کرده است و در شرایط کاملا خوبی قرار دارد.

    حمید.bmp

 

 

mashhadizadeh

mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها