عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

انتخاب همزمان بدون صفحه‌كليد

انتخاب همزمان بدون صفحه‌كليد
چهارشنبه 27 بهمن 1389  10:09 ب.ظ

به‌دنبال روشي براي انتخاب آسان چندين فايل يا پوشه در ويندوز هستيد؟ از اين‌كه براي انتخاب چند فايل كليدهاي كنترل يا شيفت را پايين نگه‌داريد خسته شده‌ايد؟
مطمئنا شما نيز با روش‌هاي انتخاب چند فايل توسط كليدهاي كنترل و شيفت آشنايي داريد. همان‌طور كه مي‌دانيد با پايين نگه‌داشتن كليد كنترل مي‌توانيد فايل‌هاي مختلف را به حالت انتخاب درآوريد و با پايين نگه‌داشتن كليد شيفت نيز مي‌توانيد مجموعه‌اي از فايل‌هاي متوالي را از يك فايل تا فايل ديگر انتخاب كنيد.
اگر به‌دنبال روش ساده‌تري براي اين كار هستيد و مي‌خواهيد تنها با استفاده از ماوس به انتخاب چندين فايل بپردازيد طبق روش زير عمل كنيد (اين روش در ويندوزهاي ويستا و 7 قابل استفاده است:)

1- روي گوي استارت ويندوز كليك كرده و پس از تايپ عبارت Folder Options در كادر جستجو، كليد اينتر را فشار دهيد.
2- به تب View مراجعه كنيد و از بخش Advanced Settings علامت چك‌مارك كنار گزينه زير را به حالت فعال درآوريد و سپس Apply كنيد:
Use check boxes to select items ‌
همان‌طور كه مشاهده مي‌كنيد از اين پس كنار نام فايل‌ها و پوشه‌هاي شما يك مربع كوچك قرار گرفته است كه به كمك آن به‌راحتي مي‌توانيد فايل‌ها يا پوشه‌هاي موردنظرتان را به حالت انتخاب درآوريد.
همچنين از اين قابليت براي انتخاب چندين آيكون يا برنامه در دسكتاپ نيز مي‌توانيد استفاده كنيد.
 

*** ارزش انسان به تعداد خدمتکاران او نیست، بلکه به تعداد کسانی است که او به آنها خدمت می کند. ***

 

      

 

E-Mail: eBook.rasekhoon@Gmail.com

 

    

وبلاگ من

وبلاگ پارسی بوک

adel_71

adel_71
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 4296
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها