عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

باز کردن سی دی رام در هنگام خاموش بودن کامپیوتر

باز کردن سی دی رام در هنگام خاموش بودن کامپیوتر
چهارشنبه 27 بهمن 1389  11:24 ب.ظ


تا به حال این سوال برایتان پیش آمده است که سوراخی که روی همه CD Rom ها و CD Writer ها وجود دارد برای چیست؟ اگر می خواهید جواب این سوال را بفهمید در ترفند امروز همراه ما باشید.
فرض کنید یک سی دی بازی را از یکی از دوستانتون به امانت گرفته اید و به او قول داده اید که تا 1 ساعت دیگر سی دی را به او پس دهید. به خانه می آیید و سی دی را درون سی دی رام می گذارید و شروع به نصب بازی می کنید. ناگهان به دلیلی برق منطقه شما قطع می شود. سریعا با اداره برق منطقه تماس می گیرید و مطمئن می شوید که تا 2 ساعت دیگر برق وصل نمی شود. چه کار می کنید. با شرمندگی به دوستتان زنگ می زنید و می گویید که برق رفته و سی دی درون سی دی رام مانده است؟

بهتر است به جای این کار به دنبال یک سوزن بگردید. لابد با تعجب می گویی سوزن ؟؟!!!

بله سوزن.اگر برایتان مقدور است سر سوزن را بشکتید تا دیگر مانند اولش تیز نباشد. حال سوزن را درون سوراخ سی دی رام کرده و به طور کاملا مستقیم فشار دهید. با کمی فشار سوزن به داخل می رود و قفل در سی دی رام آزاد می شود و در آن تا حدود 2 سانتیمتر بیرون می آید. حالا با خیال راحت با دستتان در سی دی رام را بیرون بکشید و سی دی را بردارید و سپس با دستتان در سی دی رام را فشار دهید تا بسته شود. حالا بدون اینکه پیش دوستتان ظایع شوید می توانید به موقع سر قرار حاضر شوید و به قول خود عمل کنید.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها