عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كلينتون: هيچ كس توقع چنين سرنوشتي را براي مبارك نداشت

كلينتون: هيچ كس توقع چنين سرنوشتي را براي مبارك نداشت
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:21 ق.ظ

وزير امور خارجه‌ي آمريكا اظهار كرد: هيچ كس توقع چنين سرنوشتي را براي مبارك نداشت.

 هيلاري كلينتون، وزير امور خارجه آمريكا در گفت‌وگو با شبكه‌ي العربيه،‌ گفت:‌ واشنگتن از سازمان‌هاي عربي خواست در راستاي تغيير سياسي تلاش كنند اما اين سازمان‌ها اين توصيه واشنگتن را جدي نگرفتند.

وي بيان داشت:‌ چند رهبر عربي در راستاي اصلاحات گام برداشته‌اند و از حمايت دولت آمريكا برخوردار هستند.

وزير امور خارجه‌ي آمريكا تاكيد كرد: پيام‌هاي واشنگتن از زمان آغاز اعتراض‌ها در مصر روشن بود و پيام‌هاي ما از همان ابتدا براي همه مشخص بود. ما خشونت را رد مي‌كنيم چون به حقوق بشر و خواسته‌هاي ملت مصر احترام مي‌گذاريم و از كشورها مي‌خواهيم به حقوق بشر احترام بگذارند.

وي از مصري‌ها خواست دستاوردهاي خود را حفظ كنند.

كلينتون عنوان داشت: راه حل تشكيل دو كشور بهترين فرصت براي فلسطيني‌ها و اسرائيلي‌ها را در زمينه‌ي دست يابي به صلح ايجاد مي‌كند.

وزير امور خارجه آمريكا تصريح كرد:‌ آمريكا همچنان معتقد است كه بايد به سوي تحقق اين راه حل حركت كرد چون به نفع دو طرف است.

اين راه حل به نفع كل منطقه است و ما به تلاش‌هاي خود به همراه ديگر دوستانمان ادامه خواهيم داد.

كلينتون گفت:‌ اگر فلسطين‌ها حق تعيين سرنوشت‌شان و تشكيل كشور مستقلي را داشته باشند اسرائيل نيز قادر به ادامه‌ي حيات در امنيت خواهد بود.

وزير امور خارجه‌ي آمريكا در سخنراني‌اش در دانشگاه جورج واشنگتن بار ديگر بر پايان دادن به قطع اينترنت و آزادي ورود به اينترنت را تاكيد كرد.

وي خاطر نشان كرد:‌ واشنگتن به آزادي بيان‌، حقوق بشر و رعايت آن در زمينه استفاده از اينترنت و مبارزه با هرگونه فعاليت تروريستي و مبارزه با آن چه در سطح اينترنت و چه در خارج از آن است متعهد است.

وي ادامه داد:‌ استفاده‌ي آزاد از اينترنت در گسترش صلح و شكوفايي كمك مي‌كند.

ehsan84

ehsan84
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 194
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها