عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پنتاگون: تصميمي براي عز ل پترائوس نگرفته‌ايم

پنتاگون: تصميمي براي عز ل پترائوس نگرفته‌ايم
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:30 ق.ظ

پس از آنكه يك روزنامه انگليسي خبر كناره‌گيري ژنرال پترائوس را منتشر كرد، پنتاگون اعلام كرد هيچ تصميمي براي كناره‌گيري وي از سمت فرمانده نيروهاي آمريكايي در افغانستان گرفته نشده است.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، جف مورل، سخنگوي پنتاگون اظهار داشت، ژنرال ديويد پترائوس، فرمانده نيروهاي آمريكايي در افغانستان سرانجام سمت فرماندهي نيروهاي بين‌المللي كمك به برقراري امنيت (ايساف) را ترك مي‌كند اما هنوز تصميم قاطعي در اين خصوص گرفته نشده است. مورل در بيانيه‌اي اعلام كرد: به رغم برخي گمانه‌زني‌هاي احساسي از سوي يك روزنامه انگليسي، به شما اين اطمينان را مي‌دهم كه پترائوس در سمت فرمانده ايساف باقي مي‌ماند اما وي قرار نيست براي هميشه آنجا بماند.

در ادامه اين بانيه آمده است: به طور قطع سمت وي هميشگي نيست، اما هنوز زمان ترك وي اعلام نشده است و به زودي نيز اين امر محقق نخواهد شد و تا آن زمان فرماندهي نيروهاي ائتلاف در افغانستان را بر عهده خواهد داشت.

از سوي ديگر روزنامه واشنگتن پست نيز در گزارشي از احتمال كناره‌گيري پترائوس و ژنرال ديويد رودريگز، معاون وي تا پايان سال 2011 خبر داد.

ژنرال پترائوس، يكي از افسران برجسته ارتش آمريكاست كه به عنوان جانشين احتمالي آدميرال، مايك مولن، رئيس ستاد مشترك ارتش آمريكا از آن ياد مي‌شود.

دوران تصدي مولن در اواخر سپتامبر به پايان مي‌رسد. كناره‌گيري پترائوس در پاييز به وي اين اجازه را مي‌دهد كه بر آغاز خروج طرح‌ريزي شده نيروها نظارت كند و احتمالا با خروج ساير عناصر ارشد در جنگ از جمله رابرت گيتس، وزير دفاع آمريكا و كارل ايكنبري سفير آمريكا در افغانستان همزمان خواهد شد.

روزنامه تايمز انگليس در گزارش خود نوشت، باراك اوباما، رئيس جمهور آمريكا قصد دارد پترائوس را كه 8 ماه پيش در سمت خود منصوب شد در راستاي طرح سازماندهي دوباره مقامات ارشد آمريكا در افغانستان تغيير دهد.

اين روزنامه به نقل از مورل نوشت: عملكرد پترائوس در افغانستان فوق‌العاده است اما وي بعد از 11 سپتامبر تا به امروز بي‌وقفه كار كرده و براي هميشه نمي‌تواند در اين سمت باقي بماند.

مورل در گفت‌وگو با اين روزنامه اظهار كرد كه اوباما و گيتس در حال بررسي اين موضوع هستند.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها