عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

معاون نخست وزير صربستان استعفا داد

معاون نخست وزير صربستان استعفا داد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:41 ق.ظ

طبق گزارش‌ها، معاون نخست وزير صربستان در پاسخ به درخواست نخست وزير براي كناره‌گيري، استعفاي خود را تسليم كرد.

به گزارش خبرگزاري شينهوا، ملادن دينكيچ معاون نخست وزير و وزير اقتصاد صربستان و يكي از اعضاي ائتلاف حاكم اعلام كرد، نمي‌خواهد روند بركنار شدن را به چالش بكشد چرا كه ممكن است اين موضوع تاثير منفي بر رويكرد پارلمان داشته باشد.

دينكيچ در بيانيه‌اي اعلام كرد: ترجيح مي‌دهم از سمت خود به عنوان معاون نخست وزير و وزير اقتصاد استعفا دهم و در كار مجمع ملي اخلال ايجاد نكنم.

وي خاطرنشان كرد: مي‌خواهم ثبات دولت تا پايان دوره حفظ شود. نمي‌خواهم به عنوان مانعي براي پيوستن كشورم به اتحاديه اروپا به شمار روم.

وي در نامه‌اي به ستكوويچ نخست وزير صربستان اعلام كرد، طبق توافقنامه‌ي ائتلاف، وي يك نامزد به عنوان جانشين از حزب سياسي خود پيشنهاد خواهد كرد.

به دنبال اينكه ستكوويچ اعلام كرد قصد بركناري ديكنيچ را دارد، در ميان رهبران جناح مخالف و تحليلگران سياسي اين شايعه به وجود آمد كه بحران سياسي در دولت ائتلافي حاكم در پيش روست.

ستكوويچ، ديكنيچ را به عدم توجه به وحدت و اولويت‌هاي دولت متهم كرد.

افزون بر ديكنيچ، اسلوبودان ليچ وزير دارايي نيز قرار است از كار خود بركنار شود. اين دو اخيرا سياست‌هاي سرمايه‌گذاري خارجي صربستان را به چالش كشيده‌اند.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها