عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رييس‌جمهور نرخ بيكاري را 9 تا 10 درصد اعلام كرد

رييس‌جمهور نرخ بيكاري را 9 تا 10 درصد اعلام كرد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  06:48 ق.ظ

رييس‌جمهور نرخ بيكاري را نزديك به 9 تا 10 درصد اعلام كرد.

در حالي كه مدتها از اعلام نرخ بيكاري فصل بهار توسط مركز آمار ايران مي‌گذرد و پس از آن در اين باره اطلاع رساني نشده است، رييس جمهور شب گذشته در گفت‌وگوي تلويزيوني خود با بيان اين‌كه براي آينده برنامه‌هاي جديدي داريم، به مساله اشتغال اشاره كرد و گفت: در حال حاضر نرخ بيكاري نزديك به 9 الي 10 درصد است كه اين خوب نيست.

احمدي نژاد افزود: بيشترين نيروي انساني در دو سال اخير وارد بازار شده و در سه چهار سال آينده نيز وارد بازار مي‌شوند. دولت هم براي اشتغال‌زايي توان خود را تجميع كرده است. امسال از مرز يك ميليون و 600 هزار عبور كرده، در حالي كه ما دو ميليون و 400 هزار نفر داريم كه شغل ندارند يا مي‌خواهند شغل‌شان را عوض كنند.

وي با اشاره به تعداد كساني كه تا سال 92 وارد بازار كار مي‌شوند، تصريح كرد:‌ اگر بخواهيم دو ساله مشكل بيكاري را حل كنيم، بايد سالي دو ميليون و 400 هزار شغل ايجاد كنيم تا در اوايل سال 92 به نرم مناسب دست پيدا كنيم.

احمدي‌نژاد با بيان اين‌كه در اين ارتباط دولت عزم جدي دارد، گفت: ايجاد صندوق توسعه ملي نيز پيش‌بيني شده كه تا پايان سال حدود 15 ميليارد دلار در آن قرار خواهد گرفت و در سال آينده اين ميزان به 30 ميليارد دلار افزايش پيدا خواهد كرد و در واقع اين علاوه بر سرمايه‌گذاري‌هايي است كه انجام مي‌شود.

وي ادامه داد: در واقع ما مي‌توانيم با برنامه‌ريزي‌هايي كه انجام مي‌شود ظرف دو سال مشكل چندين ساله و چندين دهه را حل كنيم و من در همين جا از كارآفرينان دعوت به همكاري مي‌كنم.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها