عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

هشدار بانك جهاني نسبت به تشديد شدن فقر

هشدار بانك جهاني نسبت به تشديد شدن فقر
پنج شنبه 28 بهمن 1389  07:07 ق.ظ

بانك جهاني هشدار داد قيمت‌هاي غذاي جهاني به سطح خطرناكي افزايش يافته و 44 ميليون نفر ديگر را از ماه ژوئن به فقر بي نهايت رسانده است.

به گزارش خبرگزاري بلومبرگ، رابرت زوليك، رييس بانك جهاني اظهار كرد افزايش قيمت ميليون‌ها نفر را به فقر كشانده و افراد آسيب پذيرتري كه نيمي از درآمدشان را بر روي غذا هزينه مي كنند، تحت فشار قرار داده است.

در طول بحران غذاي سال 2008 اين بانك اعلام كرده بود صد ميليون نفر ممكن است به فقر شديد دچار شوند. فقر شديد بر پايه تعريف اين بانك، زندگي با كمتر از 1.25 دلار در روز است.

شاخص قيمت غذاي بانك جهاني بين اكتبر و ژانويه به دليل افزايش قيمت گندم، شكر و روغن خوراكي به ميزان 15 درصد افزايش يافت. اين شاخص سه درصد كمتر از شاخص سال 2008 است كه افزايش قيمت‌ها در طي آن به شورش در بيش از ده‌ها كشور منتهي شد. طبق اعلام بانك جهاني، چشم انداز براي برنج كه غذاي اصلي نيمي از مردم جهان است، باثبات به نظر مي رسد.

بر اساس اعلام بانك جهاني كه در واشنگتن مستقر است و ماموريت خود را مبارزه با فقر جهاني تعريف مي‌كند، قيمت هاي برنج رشد متوسطي داشته‌اند و برداشت خوب در بسياري از كشورهاي آفريقايي، از افزايش بيشتر فقر جلوگيري كرده است.

رييس بانك جهاني همچنين اظهار كرد: نشست وزراي دارايي گروه بيست و مقامات بانك‌هاي مركزي در هفته جاري بايد موضوع غذا را در اولويت خود قرار دهند.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها