عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نگراني رژيم صهيونيستي از به قدرت رسيدن عمرو موسي در مصر

نگراني رژيم صهيونيستي از به قدرت رسيدن عمرو موسي در مصر
پنج شنبه 28 بهمن 1389  07:14 ق.ظ

رژيم صهيونيستي رايزني‌هاي خود را براي جلوگيري از به قدرت رسيدن عمرو موسي در مصر افزايش داده است.

 روزنامه‌ي مصري الشروق، به نقل از منابع غربي اعلام كرد كه رژيم صهيونيستي طي 24 ساعت گذشته رايزني‌هاي خود را با آمريكا و گروه‌هاي فشار يهودي كه در اروپا فعال هستند، افزايش داده تا مانع به قدرت رسيدن عمرو موسي، دبير كل اتحاديه عرب در مصر شوند.

منابع غربي كه خواستند نامشان فاش نشود، اعلام كردند: اسراييل در تماس‌ خود با آمريكا به شدت از اين كشور گلايه داشته و اعلام كرده كه واشنگتن به اندازه كافي از حسني مبارك، رئيس جمهور سابق مصر حمايت نكرده و همچنين فرصت به قدرت رسيدن عمر سليمان، معاون سابق رئيس جمهور مصر و كسي كه داراي مواضع روشن و شفاف در قبال اسراييل هست را از دست داده است.

بر اساس اين گزارش، رژيم صهيونيستي به آمريكا اعلام كرده است كه همه چهره‌هاي ميانه‌رو و مورد قبول اين رژيم را از ميدان خارج كرده و در را به روي به قدرت رسيدن عمرو موسي باز كرده است. اين در حالي است كه موضع‌گيري‌هاي موسي عليه اسراييل است و تصور مي‌كند كه دشمني با اسراييل به معناي ملي‌گرايي مصري است لذا بايد مانع به قدرت رسيدن وي شد چرا كه اين مساله براي اسراييل فاجعه‌بار خواهد بود.

يك منبع ديگر نيز اعلام كرد كه رژيم صهيونيستي در گفت‌وگوهاي خود با آمريكا همچنين درباره‌ي سناريوي به قدرت رسيدن اخوان المسلمين در مصر هشدار داده و اعلام كرده كه بايد در مورد كسي كه رئيس جمهور مصر مي‌شود بيشتر تامل كرد و به هر شكل ممكن مانع از به قدرت رسيدن عمرو موسي شد.

يك منبع منطقه‌اي نيز اعلام كرد كه هم‌پيمانان آمريكا در نامه‌هاي ديپلماتيك خود صحت و سقم پيش‌بيني‌هاي رژيم صهيونيستي مبني بر اين كه اخوان المسلمين توانايي در دست گرفتن قدرت در مصر را دارد، زير سوال بردند.

به گفته منابع غربي، لابي‌هاي يهودي در اين كشور‌ها در ديدار با مسئولان بلندپايه اروپايي درباره به قدرت رسيدن اخوان المسلمين در مصر هشدار داده و اعلام كرده‌اند كه دير يا زود اخوان المسلمين قدرت را در اين كشور در دست مي‌گيرد.

از سوي ديگر منابع رسمي مصر، خبر تشكيل شوراي رياست جمهوري با حضور عمرو موسي را تكذيب كرده و اعلام كردند: اين پيش‌بيني‌ها اشتباه است و هيچ ربطي به ديدگاه رسمي مصر ندارد.

بسياري از منابع مصري گزارش دادند كه در صورت توافق براي تشكيل شوراي رياست جمهوري، فرمانده كنوني كل نيروهاي مسلح، نخست وزير، رئيس دادگاه قانونگذاري و دو شخصيت از شخصيت‌هاي حقوقي و قانوني مورد توافق ملي و شايد وزير دادگستري و معاون سابق رئيس جمهور نيز به دليل روابط صميمي با رژيم صهيونيستي جزو اعضاي اين شورا خواهند بود.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها