عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ملت ایثارگر هرگز لباس ذلت نمی پوشد

ملت ایثارگر هرگز لباس ذلت نمی پوشد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  07:30 ق.ظ

رئیس جمهور گفت : ملتی که اهل ایثار است هرگز لباس ذلت بر تن نخواهد پوشید .

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، آقای احمدی نژاد دیشب در دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران استان بوشهر در حسینیه عاشقان ثارالله این شهر افزود : ملت ایثارگـر ، هیچ گـاه طعم شکست را نمی چشد و هر اتفاقی بیفتد برای ملت به منزلـه حرکت به سوی پیروزی است .

وی گفت: به واقعه عاشورا بنگرید تک تک شهدای ما نیز مانند شهیدان عاشورا رفتار ، کلمات و تمام زنـدگی شان شهادت دادن بـه حقانیت پیامبران و ائمه اطهار (ع) است و اگر غیر این بـود در این 32 سال آیـا کسی اجازه و فرصت داشت به عزت کرامت و استقلال فکر کند ؟

رئیس جمهور افزود : دو ابرقدرت و شیطان بزرگ مثل دو تیغه یک قیچی برای زدن کمر بشریت و ارزش های الهی بر دنیا حکمرانی می کردند همه را له کرده بودند ، ثروت ها غارت می شد اما تا انقلاب شد یکی که رفت و دومی هم در سایـه تبلیغات سعی می کرد اقتدار خود را بـه جهان بفهماند اما حالا ببینید کجا ایستاده است ، به فضل الهی آن دیگری هم به جهنم واصل می شود .

آقای احمدی نژاد گفت : وضع این ابـرقدرت ها را در دنیـا می بینید یک روزی کسی را به حساب نمی آوردند چند وقت پیش یکی از دولتمردانشان در یکی از کشورهـای حوزه خلیج فارس حرفی را زد اما وزیر آن کشور گفت ما این حرفتان را قبول نداریم ، روزی در کشورمان می نشستند و تلفنی سیاست هایشان را به کـرسی می نشاندند این روزها دیگر تمام شده است و کسی حرفشان را قبول ندارد .

رئیس جمهور افـزود : ایران را تحریم می کنند مصاحبه می دهند که علیه ملت ایران این تحریم ها را اعمال کرده و می کنیم اما حالا ببینید نتیجه آن تحریم هـا چه شد ، طی 32 سال آن هم در شرایطی که همه تحریم و تبلیغ سوء علیه ما کردند نتیجه اش صعود ایران و ترقی کشور بود و انشاءاله خودشان به دره سقوط خواهند افتاد .

آقای احمدی نژاد تصریح کرد امروز یک ایرانی که در بین مردم دیگر کشورهـا قرار می گیرد آنها به وجد می آیند و به نام ایران و ایرانی آفرین می گویند .

وی تاکید کرد تحریم اگر چه یعنی مـانع پیشرفت شدن امـا این همه پیشرفت در کشور بـه عنوان مثال در پزشکی و فناوری پرتاب ماهواره نشان می دهد که تحریم آنها بی اثر بوده است .

رئیس جمهور گفت : امروز به جایی رسیدیم کـه بعضی از اندام های بدن با کشت سلولی ترمیم می شود و می تـوان عضو جدیدی در کشور ساخت ، این خیلی پیشرفت بـزرگی است ، ساخـت و کنترل مـاهـواره و دهها دستاورد علمی دیگر نشان از پیشرفت ایران و ناکامی توطئه ها و تحریم دشمنان علیه کشور ماست .

آقای احمدی نژاد گفت: آنان می خواستند ما را شکست دهند اما در اوج قله پیشرفت ایستاده ایم و این همه نتیجه همین روحیه ایثار شهادت اقتدار و ایمان است هیچ قدرتی حاضر نیست انسان آماده ایثار و فداکاری را شکست دهد و همه سلاح ها در برابر چنین انسانی ذلیل است .

رئیس جمهور تاکید کرد این درسی است که ملت فداکار ما از مکتب پیامبر (ص) گرفته است و به همه انسانها ارائه می دهد .

احمدی نژاد افزود : ایثاـر میراث انبیاست و تـا زمانی که این روحیه در کشور وجود دارد قله های پیشرفت و علم اندوزی را فتح می کنیم .

رئیس جمهور با بیان این که اگر همه فرعون ها را بسیج کنند در برابر ملت ایران هیچ کـاری نمی توانند انجام دهند تاکید کرد باید این نکته را هم مدنظر داشت که فرهنگ ایثارگری مرهون عنایت خداست .

وی خطاب به ملت ایران گفت : 32 سال تحمل کردید ، مقاومت کـردید و من می خـواهم از زبان شما ملتی با این روحیه تحمل پذیری 32 ساله یک کلام به بدخواهان بگویم ، آیا می شود سوز از دست دادن یک فرزند در دل یک پدر و مادر بیرون برود و داغ عزیز فراموش شود ، سالهاست که خانواده شهدا این سوز و گداز را تحمل کرده اند و جانبازان رنج کشیده و شهید شده اند .

رئیس جمهور خطاب به دشمنان هم گفت: اگر خیال می کنید مردم تحملشان کم شده است در اشتباهید ، ما ایستاده ایم ، برای عدالت سخت ترین کارها را به جان می پذیریم آن گـونه کـه ائمه (ع) و صالحـان و شهدا برای عدالت ایستادگی کردند .

احمدی نژاد افـزود : امـروز هم در کنار شما و به پیروی از شهیدان برای تحقق عدالت ایستاده ایم و تا دست چپاولگران ، غارتگران و رشوه گیران را قطع و ایران را پاک نکنیم ذره ای از حرکت باز نخواهیم ایستاد .

رئیس جمهور خطاب به خانواده معظم شهدا و ایثارگران گفت : شما بهترین هـا را تقدیم انقلاب کردید به فضل الهی سیر حرکت ما صعودی است و اگر چه مشکلات و ضعف هایی وجود دارد اما مطمئن باشید خدا پشتیبان ماست و اراده کرده تا پرچم عزت این ملت همیشه پابرجا باشد .

احمدی نژاد ، فداکاری و ایثار ملت ایران را در راه اسلام و آزادگی بی نظیر خواند و گفت : راهی که امروز برای تحقق عدالت و حاکمیت الهی باز شده است تـا پیروزی نهایی در جهان و پاک شدن ایران از بی عدالتی تداوم خواهد یافت ، هیچ اتفاقی هم نخواهد افتاد .

رئیس جمهور تاکید کرد تـا لحظه ای که جان در بدن دارم در مسیر مبارزه با سودجویان ایستاده ایم و مبارزه خواهیم کرد .

رئیس جمهور پس از اعطای نشان دولتی ایثار را به خانم زری بوشهری مادر شهید هاشم بوشهری گفت: اعطای نشان به مادر شهید چند معنا دارد ، یکی این که ملت قدرشناس ایثار و ایثارگری است و خود را مدیون شهدا و ایثارگران می داند و معنای دیگر آن این است که راه عزت و سربلندی استقلال همین راه است و اگر بناست استقلال ما حفظ شود راهش ایثارگری و حفظ فرهنگ ایثار است .

شهید هاشم بوشهری در سال 66 در مقام دفاع از ایمان و وطن پس از 2 مـرحله اعـزام بـه جبهه و 22 مـاه خدمت در جبهه ها در عملیات کربلای 4 در قصرشیرین به شهادت رسید .

 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها