عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

تنظیم بازار شب عید با اجرای هفت محور اصلی

تنظیم بازار شب عید با اجرای هفت محور اصلی
پنج شنبه 28 بهمن 1389  07:31 ق.ظ

وزیر بازرگانی در تشریح سیاست‌های تنظیم بازار شب عید از اجرای هفت محور اصلی خبر داد و استفاده از تجارب را نخستین محور برنامه‌ها اعلام کرد.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ؛ مهدی غضنفری افزود: در محور اول عوامل موثر بر تنظیم بازار شناسایی و استفاده از تجاربی گذشته منجر به شکل‌گیری دانش مدیریت بازار شده است.

وزیر بازرگانی، تبیین حقوق مصرف‌کننده و تکیه بر محصولات داخلی را از دیگر محورهای تنظیم بازار بیان کرد و گفت: تلاش برای ایجاد یک فضای برنده – برنده برای تولید کننده و مصرف کننده در جهت حمایت از دو بخش تعریف شده است که برای رسیدن به این هدف بزرگ باید تعادل نسبی بین این 2 بخش برقرار شود و در جهت حقوق مصرف‌کننده سقف قیمت‌ها را کنترل می‌کنیم.

وی گفت: به منظور حمایت از محصولات داخلی تلاش شده است کف قیمت خرید کنترل شود و مباشران با قیمت مناسب، محصولات کشاورزان را خریداری کنند.

غضنفری، چهارمین محور تنظیم بازار را نظارت و بازرسی اعلام کرد و گفت : در سال های گذشته فاصله زمانی برای رسیدگی به مباحث نظارت و بازرسی زیاد بود اما در چند سال اخیر به گونه ای برنامه‌ریزی شده است که در کمترین زمان به شکایات مردم رسیدگی می شود.

وزیر بازرگانی تصریح کرد: امسال سازمان های تعزیرات حکومتی، حمایت از مصرف‌‎کنندگان و تولیدکنندگان و اصناف به صورت منسجم در رسیدگی به تخلفات تلاش می کنند.

به گفته وی، موضوع هماهنگی و یکپارچگی درون و برون دستگاهی از دیگر مواردی است که تأثیر قابل ملاحظه ای در تنظیم بازار دارد.

غضنفری، درباره دیگر محور تنظیم بازار شب عید گفت: اعتماد به بخش خصوصی و واگذاری کارها به اصناف و تشکل های مختلف در متن برنامه های وزارت بازرگانی از محورهای اصلی سیاست تنظیم بازار قرار دارد.

وزیر بازرگانی به نقش بی بدیل رسانه ها اشاره کرد و استفاده حرفه ای از ابزار رسانه ای و تعامل گسترده با رسانه ها را محور هفتم تنظیم بازار دانست و اظهار داشت: کمیته اطلاع رسانی با مشورت و همکاری رسانه ملی و سایر رسانه ها شکل گرفته است و شاهد اطلاع رسانی آگاهانه و منسجمی در سه زمینه نمایشگاه عرضه مستقیم، ذخیره سازی و نظارت و بازرسی خواهیم بود.

وی با اشاره به تلاش دشمنان و رسانه های غربی، در ماه های اخیر برای ایجاد فضای کاذب و نگران کننده برای مردم در اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها، گفت: سیاست درست دولت در همه حوزه ها به ویژه در تنظیم بازار و همکاری تمام ارکان مؤثر در تنظیم بازار به خصوص تلاش رسانه ها، موجب شده است مشکل خاصی در این زمینه به وجود نیاید و همین روند تا سال آینده ادامه خواهد یافت.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها