عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

تنظیم بازار شب عید با اجرای هفت محور اصلی

تنظیم بازار شب عید با اجرای هفت محور اصلی
پنج شنبه 28 بهمن 1389  07:31 ق.ظ

وزیر بازرگانی در تشریح سیاست‌های تنظیم بازار شب عید از اجرای هفت محور اصلی خبر داد و استفاده از تجارب را نخستین محور برنامه‌ها اعلام کرد.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ؛ مهدی غضنفری افزود: در محور اول عوامل موثر بر تنظیم بازار شناسایی و استفاده از تجاربی گذشته منجر به شکل‌گیری دانش مدیریت بازار شده است.

وزیر بازرگانی، تبیین حقوق مصرف‌کننده و تکیه بر محصولات داخلی را از دیگر محورهای تنظیم بازار بیان کرد و گفت: تلاش برای ایجاد یک فضای برنده – برنده برای تولید کننده و مصرف کننده در جهت حمایت از دو بخش تعریف شده است که برای رسیدن به این هدف بزرگ باید تعادل نسبی بین این 2 بخش برقرار شود و در جهت حقوق مصرف‌کننده سقف قیمت‌ها را کنترل می‌کنیم.

وی گفت: به منظور حمایت از محصولات داخلی تلاش شده است کف قیمت خرید کنترل شود و مباشران با قیمت مناسب، محصولات کشاورزان را خریداری کنند.

غضنفری، چهارمین محور تنظیم بازار را نظارت و بازرسی اعلام کرد و گفت : در سال های گذشته فاصله زمانی برای رسیدگی به مباحث نظارت و بازرسی زیاد بود اما در چند سال اخیر به گونه ای برنامه‌ریزی شده است که در کمترین زمان به شکایات مردم رسیدگی می شود.

وزیر بازرگانی تصریح کرد: امسال سازمان های تعزیرات حکومتی، حمایت از مصرف‌‎کنندگان و تولیدکنندگان و اصناف به صورت منسجم در رسیدگی به تخلفات تلاش می کنند.

به گفته وی، موضوع هماهنگی و یکپارچگی درون و برون دستگاهی از دیگر مواردی است که تأثیر قابل ملاحظه ای در تنظیم بازار دارد.

غضنفری، درباره دیگر محور تنظیم بازار شب عید گفت: اعتماد به بخش خصوصی و واگذاری کارها به اصناف و تشکل های مختلف در متن برنامه های وزارت بازرگانی از محورهای اصلی سیاست تنظیم بازار قرار دارد.

وزیر بازرگانی به نقش بی بدیل رسانه ها اشاره کرد و استفاده حرفه ای از ابزار رسانه ای و تعامل گسترده با رسانه ها را محور هفتم تنظیم بازار دانست و اظهار داشت: کمیته اطلاع رسانی با مشورت و همکاری رسانه ملی و سایر رسانه ها شکل گرفته است و شاهد اطلاع رسانی آگاهانه و منسجمی در سه زمینه نمایشگاه عرضه مستقیم، ذخیره سازی و نظارت و بازرسی خواهیم بود.

وی با اشاره به تلاش دشمنان و رسانه های غربی، در ماه های اخیر برای ایجاد فضای کاذب و نگران کننده برای مردم در اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها، گفت: سیاست درست دولت در همه حوزه ها به ویژه در تنظیم بازار و همکاری تمام ارکان مؤثر در تنظیم بازار به خصوص تلاش رسانه ها، موجب شده است مشکل خاصی در این زمینه به وجود نیاید و همین روند تا سال آینده ادامه خواهد یافت.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها