عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

برنامه ریزی اغتشاش 25 بهمن دراتاق فکرهای آمریکا و انگلیس

برنامه ریزی اغتشاش 25 بهمن دراتاق فکرهای آمریکا و انگلیس
پنج شنبه 28 بهمن 1389  07:31 ق.ظ

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت:اغتشاش در روز 25 بهمن تصمیم داخلی نبود و در اتاق فکرهای آمریکا و انگلیس صورت گرفت.

 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، علی اصغر زارعی در مصاحبه با بخش گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما افزود:آمریکاییها می خواستند به هر شکل ممکن شبیه سازی کنند که اتفاقاتی که در مصر و تونس اتفاق افتاده در ایران نیز اتفاق افتاده است.

وی افزود:‌این سناریو برای به انحراف کشاندن افکار عمومی در منطقه است.

زارعی با اشاره به انفجار لوله گاز در قم در روز 22 بهمن گفت: این اقدام با انگیزه قطع شدن گاز تهران بود که دولت این مساله را مدیریت کرد اما برنامه ریزی آنها این بود که زمینه اولیه برای اقدامات خودشان داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه دستور اصلی اغتشاش از خارج کشور صادر شده است افزود:تنها چیزی که آنها در اغتشاش دیروز از خود بروز ندادند حمایت از مصر بود.

زارعی افزود: آنها در فضای مجازی هجمه سنگینی ایجاد کردند و در ابتدا برای روز 14 و بعد برای روز 21 بهمن تصمیم گرفتند اما در نهایت برنامه خود را در 25 بهمن اجرا کردند.

وی گفت:آنها می خواستند میدان التحریر مصر را شبیه سازی کنند تا از مخمصه ای که در مصر اتفاق افتاده خود را خلاص کنند و بگویند که وضع ایران به عنوان جلودار قیامهای مردمی در منطقه این گونه است.

زارعی افزود: منافقین متعهد شده بودند که اگر در اقدام دیروز موفق باشند پاداش خوبی از امریکاییها دریافت کنند اما خودشان اعتراف کردند که چیزی بدست نیاورده اند.

وی گفت:امریکاییها در این سناریوی جدید شکست جدیدی را متحمل شدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام امروز مجلس برعلیه فتنه گران گفت: کروبی و موسوی در اغتشاش دیروز علیه امنیت ملی اقدام کردند که باید به علت افساد فی الارض محاکمه شوند.

وی گفت:برخی از اغتشاشگران مسلح بودند و افرادی را نشان کرده بودند تا جریان سازی کنند.

زارعی افزود: بررسی ابعاد حادثه دیروز نشان داد که این فراخوان با هماهنگی داخلی و خارجی با پشتیبانی کامل و با همکاری برخی از سفارتخانه های خارجی صورت گرفته است.

وی گفت: مجلس از اینها نخواهد گذشت و با انها بدون ملاحظه برخورد خواهد کرد.

زارعی بر ضرورت مرزبندی با فتنه گران تاکید کرد و گفت: کسانی هستند که این افراد را فتنه گر نمی دانند اما مجلس تحمل نخواهد کرد و این افراد باید مرز خود را با فتنه گران مشخص کنند.

وی گفت:دوستان صدا و سیما ملاحظه کردند و همه شعارهای مجلس را پخش نکردند.

جواد جهانگیر زاده دیگر نماینده مجلس شورای اسلامی نیز در این برنامه گفت: اغتشاش 25 بهمن در تقابل با 22 بهمن و نهضت عظیم مردمی و نماد جدی وحدت مردمی بود.

وی افزود: مجلس معتقد است باید با کسانی که با حمایت دیگران پای صحنه آمده اند و به دنبال تضعیف منافع ملی هستند، برخورد جدی صورت گیرد.

جهانگیر زاده گفت:‌نماینده اقلیت مجلس نیز از این موضوع ابراز تنفر و به چارچوبهای قانون اساسی ابراز وفاداری کرد.

وی گفت:امروز وقت سکوت نیست و مجلس با جدیت از دیگرانی که تاکنون سکوت کرده اند انتظار دارد که جدی تر وارد صحنه شوند.

جهانگیر زاده افزود:مردم از سکوت و عدم برخورد ناراحتند.

 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها