عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

درآمد خارج از تعرفه نظام سلامت کشور، سالانه 5 هزار میلیارد تومان

درآمد خارج از تعرفه نظام سلامت کشور، سالانه 5 هزار میلیارد تومان
پنج شنبه 28 بهمن 1389  07:38 ق.ظ

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی وجوه خارج از تعرفه ( زیر میزی) نظام سلامت کشور را 5 هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: این وجوه غیر قانونی است، اما با اصلاح نظام مالیاتی، درآمدهای غیر قانونی از بین می رود.

 
 

به گزارش اخبار چندرسانه ای واحد مرکزی خبر به نقل از رسانه مالیاتی ایران، سید احمد امیر حسین قاضی زاده با اشاره به سخنان اخیر رییس جمهور مبنی بر قیام دولت برای اصلاح نظام مالیاتی افزود: این درآمد ( پنج هزار میلیارد تومان حاصل از وجوه خارج از تعرفه در نظام سلامت) غیر قانونی است. طبق قانون باید پس از وصول درصد زیادی از آن را مالیات پرداخت کنند که به معنای 2 تا 3 هزار میلیارد تومان درآمد برای کشور می باشد که خود درآمد بالایی است، اما تا کنون امکانپذیر نبوده است.

نماینده مشهد در خانه ملت اظهار داشت: برای از بین بردن فاصله طبقاتی و برقراری عدالت باید نظام مالیات گیری و توزیع منابع را اصلاح کنیم چرا که این یک اصل مسلم برای تحقق عدالت است. وی با بیان اینکه نظام ما اسلامی و الهی است وعدالت در نظام ما پشتوانه الهی دارد، عنوان کرد: هم اکنون مکانیزم دریافت مالیات در کشور به علت موازی کاری ومکانیزم آن، مشکلاتی دارد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: آنهایی که درآمدهای سرشار دارند مالیات واقعی پرداخت نمی کنند در حالی که از اقشاری همچون کارمندان به راحتی مالیات گرفته می شود.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با تاکید بر اینکه نظام مالیاتی معیوب بر بنگاه ها، تجارت، واردات یا قاچاق تاثیر می گذارد، گفت: قاچاق یک تجارت غیر قانونی است که هم تولید را خراب می کند و هم باعث عدم وصول درآمدها می شود.

به گفته وی نظام مالیاتی معیوب باعث شده که فرصت های اقتصادی بسیاری در کشور از بین برود. قاضی زاده اضافه کرد: اگر مالیات گیری دقیق شود ارزش اقتصادی برای کالای قاچاق از بین می رود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها