عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ادامه اعتصاب ها در مصر

ادامه اعتصاب ها در مصر
پنج شنبه 28 بهمن 1389  07:45 ق.ظ

با وجود هشدار مقامات مصر، کارگران بخشهایی از صنایع این کشور هنوز در اعتصاب به سر می برند.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری شین هوا ،هر چند مقامات نظامی مصر ادامه اعتصابها را باعث کندی روند بازسازی اقتصادی این کشور دانسته و خواستار بازگشت کارگران به کارخانه ها شده اند، اما روز چهارشنبه نیز چندین بخش از صنایع مصر با اعتصابهای کارگری روبه رو بود.

 در شهرک صنعتی "محله الکبری" در دلتای نیل، نزدیک به بیست هزار کارگر صنایع نساجی به خیابانها ریختند تا ضمن اعتراض به میزان دستمزدها، خواستار انجام تحقیقاتی در مورد فساد مالی مقامات شوند.

کارگران یک شرکت استخراج معادن نیز با برپایی تظاهرات و بند آوردن بزرگراه قاهره-اسکندریه، اعتراض خود را به سطح پایین دستمزدها و افزایش ساعات کار و وضع بد محیط کار اعلام کردند.

در قاهره نیز شماری از کارکنان دولتی باستان شناسی، معلمان و پزشکان از مقامات این کشور خواستند ضمن ایجاد مشاغل تمام وقت، دستمزد آنان را افزایش دهند.

این در حالی است که شورای عالی نیروهای مسلح مصر روز چهارشنبه گسترش دامنه اعتصابها را برای اقتصاد کشور فاجعه بار توصیف کرد.

همچنین جنبش جوانان بیست و پنجم ژانویه تظاهرات میلیونی جمعه آینده در میدان التحریر قاهره را خواستار شد.

جنبش جوانان بیست و پنجم ژانویه در بیانیه ای با اعلام این خبر افزود " این راهپیمایی به منظور گرامی داشت شهدای انقلاب و تاکید بر دیگر مطالبات مردمی برگزار می شود."

 ائتلاف جوانان انقلاب دوشنبه گذشته لغو قانون حالت فوق العاده و آزادی زندانیان سیاسی را خواستار شده بود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها