عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

حمله به لبنان؛ بهاي گزافي براي اسرائيل

حمله به لبنان؛ بهاي گزافي براي اسرائيل
پنج شنبه 28 بهمن 1389  08:01 ق.ظ

سيد حسن نصرالله دبير کل حزب الله لبنان در مراسمي براي بزرگداشت شهداي لبنان سخنراني مي کند(چهارشنبه 27 بهمن)
دبير کل حزب الله، با بي‌اهميت دانستن تهديد رژيم اسرائيل مبني بر حمله به لبنان به تل آويو هشدار داد، در صورت چنين حمله‎اي، بهاي سنگيني خواهد پرداخت.


سيد حسن نصرالله که چهارشنبه (27 بهمن) در مراسمي به مناسبت بزرگداشت شهدا سخنراني مي‌کرد، تأکيد کرد در صورت حمله ديگري از سوي رژيم اسرائيل، رزمندگان جنبش مقاومت لبنان آماده‌اند تا منطقه راهبردي الجليل در شمال اراضي اشغالي را پس بگيرند.

اظهارات نصرالله در حالي مطرح مي شود که ايهود باراک، وزير دفاع رژيم اسرائيل، اخيرا گفت، ممکن است نيروهاي مسلح اين رژيم با گذشتن از منطقه جنوب لبنان، بار ديگر با حزب الله رويارو شوند.

وي همچنين تصريح کرد که اسرائيل هرگز برآورد واقعي و قابل‌اعتمادي از قدرت حزب الله نداشته و اين امر منجر به شکست سياست‌هاي تل آويو در برابر جنبش مقاومت شده است.

اين رهبر شيعيان لبنان در ادامه مقامات اسرائيل را دعوت به عبرت گرفتن از اشتباهات گذشته و پايان دادن به اين تصور باطل فراخواند که مي‌توانند حزب الله را شکست دهند.
نصر الله همچنين در بخشي از سخنانش قيام مردمي در مصر را تحسين کرد و سقوط حسني مبارک، ديکتاتور مخلوع اين کشور را ضايعه‌اي جبران‌ناپذير براي امريکا و اسرائيل دانست.

وي يادآور شد، رژيم مبارک سال‌ها به تل آويو براي دشوار ساختن شرايط زندگي فلسطينيان و تسلط رژيم اسرائل بر آنان کمک کرد.

سيد حسن نصرالله ظهور جنبش‌هاي مقاومت در منطقه را واکنش طبيعي ساکنان آن به سلطه‌طلبي غرب دانست.

رژيم اسرائيل در جنگ 33 روزه عليه لبنان در تابستان سال 2006، سعي کرد تا قدرت نظامي جنبش مقاومت حزب الله را در هم بشکن اما در نهايت مجبور شد تا منطقه را بدون رسيدن به هيچ يک از اهدافش و پذيرش شکستي مفتضحانه ترک کند.

اين جنگ بيشتر زيرساخت‌هاي لبنان را نابود کرد و جان بيش از 1200 شهروند لبناني را گرفت.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها