عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

جهان خواهان پايان يافتن محاصره غزه

جهان خواهان پايان يافتن محاصره غزه
پنج شنبه 28 بهمن 1389  08:02 ق.ظ

عبدالله گل رئيس جمهور ترکيه
رئيس جمهور ترکيه مي‌گويد، سران جهان از اسرائيل خواسته‌اند تا محاصره نوار غزه که بحران انساني جدي در منطقه در پي داشته را لغو کند.


عبدالله گل در مصاحبه اختصاصي با پرس تي‌وي گفت، محاصره کنوني نوار غزه قانوني نيست و همه سازمان‌هاي بين‌المللي و سران جهان از رژيم اسرائيل خواسته‌اند تا اين تحريم و محاصره را لغو کند.

وي تاکيد کرد، سران جهان "از باراک اوباما رئيس جمهور امريکا تا سران اروپايي و نه فقط رهبران مسلمان، از رژيم اسرائيل خواسته‌اند تا اين محاصره را لغو کند."

رئيس جمهور ترکيه در ادامه گفت: "بنابراين قطعا اين تنها مشکل فلسطينيان يا اعراب به شمار نمي‌آيد، اين مشکل همه مسلمانان و همه بشريت است که نقض حقوق بشر براي آن‌ها اهميت دارد... بنابراين ترکيه درباره اين موضوع بسيار حساس است."

شرايط انساني در غزه از ژوئن 2007 و به دنبال بستن گذرگاه‌هاي غزه و گسترش محاصره عليه اين منطقه از سوي اسرائيل و مصر، وخيم‌تر شده است.

آژانس امداد و کاريابي براي پناهندگان فلسطيني سازمان ملل هشدار داد که سال‌ها محاصره غزه از سوي اسرائيل، موجب وخيم‌تر شدن بحران انساني در اين منطقه فقير شده است.

اقتصاد ضعيف غزه با ادامه محاصره و همچنين تهاجم 22 روزه اسرائيل در سال 2009 که تخريب بسياري از خانه‌ها، ساختمان‌ها و بخش وسيعي از زير ساخت‌هاي اين منطقه را به دنبال داشت، شکننده‌تر شده است.

براساس آمارهاي سازمان ملل، در تهاجم اسرائيل به نوار غزه، بيش از 50 هزار خانه، 800 واحد صنعتي، 200 مدرسه و همچنين 39 مسجد و دو کليسا تخريب يا به شدت آسيب ديده‎اند.

در اين تهاجم همچنين بيش از 1400 فلسطيني که شمار زيادي از آن‌ها را غيرنظاميان تشکيل مي‌دادند، کشته و هزاران نفر زخمي شدند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها