عضویت العربیة English
امام علی علیه‌السلام: برترین جهاد آن است که انسان روز خود را آغاز کند در حالى که در اندیشه ستم کردن به احدى نباشد. من لا یحضر الفقیه، ح 5762

کشته شدن دو تن از تظاهرکنندگان يمني

کشته شدن دو تن از تظاهرکنندگان يمني
پنج شنبه 28 بهمن 1389  08:04 ق.ظ

تصوير آرشيوي از تظاهرات مردم يمن
بنا به گفته پزشکان، دست‌کم دو نفر از معترضان آزادي‌خواه يمني طي درگيري‌ با نيروهاي امنيتي در شهر عدن کشته شده‌اند.


يکي از معترضان در حالي جان خود را از دست داد که نيروهاي امنيتي بر روي صدها تن از معترضان آزادي‌خواه در محله المنصور عدن آتش گشودند.

دومين تظاهرکننده يمني نيز بر اثر زخم ناشي از تيراندازي پليس کشته شد.

اين حادثه چهارشنبه (27 بهمن) در حالي روز داد که يمن شاهد پنجمين روز تظاهرات مستمر عليه حاکم مستبد اين کشور علي عبدالله صالح، رئيس جمهور يمن است.

بنابر گزارش‎ها، يکشنبه (24 بهمن) نيز تظاهراتي در شهر صنعا برگزار شد که در آن حدود 2 هزار نفر از دانشگاه صنعا به سمت ميدان السبينه، در نزديکي کاخ رياست جمهوري يمن تظاهرات کردند.

هزاران يمني نيز شنبه (23 بهمن) به خيابان‌هاي پايتخت آمدند و با سر دادن شعارهايي همچون "علي برو، برو" و "مردم خواهان سرنگوني رژيم هستند"، خواستار کناره‌گيري صالح از قدرت شدند.

علي عبدالله صالح از 32 سال قبل قدرت را در يمن در دست دارد و به گفته مخالفان، وعده‌هايي که وي مدت‌ها پيش براي انجام اصلاحات داده بود، هنوز محقق نشده است.

در همين حال حسني مبارک، ديکتاتور سابق مصر، پس از 30 سال حکومت و در پي هجده روز تظاهرات پياپي انقلابيون مصري، روز جمعه قدرت را به شوراي عالي نيروهاي مسلح مصر واگذار کرد.

اين درحالي است که انقلابيون مصري همچنان به اعتراضات خود ادامه داده و خواستار تشکيل دولتي غيرنظامي و انتخاباتي دموکراتيک بر مبناي قانون اساسي عدالت‎خواهانه شده‎اند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها