عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

روحاني بحريني، خواهان اصلاحات

روحاني بحريني، خواهان اصلاحات
پنج شنبه 28 بهمن 1389  08:04 ق.ظ

آيت الله شيخ عيسي قاسم
آيت‌الله شيخ "عيسي قاسم" با انتقاد شديد از وضعيت موجود در بحرين، اعلام کرد که قيام شيعيان بحرين آغاز شده و تا انجام اصلاحات سياسي، آرام نمي‌شود.


به گزارش پايگاه اينترنتي شيعه آنلاين، آيت‌الله شيخ "عيسي قاسم"، چهره سرشناس شيعيان بحرين روز سه‌شنبه (26 بهمن) گفت، اگر منامه در تحقق خواسته‌هاي برحق مردم بحرين براي اصلاحات سياسي کوتاهي کند، بهاي سنگيني خواهد پرداخت.

وي افزود، حکومت اين کشور بايد هرچه سريع‌تر اصلاحاتي را در زمينه پايبندي و عمل به قانون اساسي، آزادي همه زندانيان بي‌گناه و درمان سريع فساد انجام دهد.

شيخ قاسم همچنين با انتقاد از دولت بحرين گفت، اگر رويه دولت در مبارزه با فساد و بي بندوباري تغيير نکند، در آينده‌اي نزديک کفر بر اسلام پيروز خواهد شد.

اظهارات شيخ قاسم يک روز پس از آغاز تظاهرات گسترده در بحرين مطرح شد.

تظاهرکنندگان بحريني خواهان برابري و آزادي‌هاي سياسي بيشتر در کشور و رعايت قانون اساسي در زمينه‎هاي مختلف شده‌اند. يکي از خواسته‎هاي مردم اين است که به جاي اينکه نخست‌وزير از سوي حکومت انتخاب شود، مردم در تعيين آن دخيل باشند.

شيخ علي سلمان يکي از رهبران شيعيان مخالف دولت در بحرين نيز گفت: "دولت بايد از سوي مردم انتخاب شده و به مردم نيز پاسخ‌گو باشد."

به گزارش خبرنگار پرس تي‌وي، حزب انجمن توافق ملي اسلامي، مهم‌ترين گروه شيعيان مخالف دولت بحرين روز سه­شنبه (26 بهمن) اعلام کرد، اعضاي اين حزب در اعتراض به کشتار معترضان ضد دولتي از ادامه شرکت در نشست پارلمان خودداري کرده­اند.

به دنبال کشته شدن دومين معترض در تيراندازي نيروهاي امنيتي در شهر منامه پايتخت بحرين، نمايندگان شيعه پارلمان اين کشور که 18 کرسي از 40 کرسي را در اختيار دارند، تصميم به ترک جلسات پارلمان گرفتند.

يک جوان 20 ساله در اعتراض روز دوشنبه (25 بهمن) بر اثر تيراندازي نيروهاي امنيتي بحرين کشته شد و به دنبال اين حادثه بيش از چهار هزار نفر با حضور در خيابان‌هاي اين کشور، عليه دولت تظاهرات کردند.

درگيري‌هاي دو روز گذشته بحرين سه کشته و شمار زيادي مجروح به‌همراه داشته است.

تظاهرکنندگان خشمگين بحريني روز چهارشنبه (27 بهمن) نيز در سومين روز از آغاز قيام خود، با تجمع در ميدان اصلي منامه خواهان تغيير رژيم شدند.

يک خانواده سني از قرن 18 ميلادي تا کنون حکومت را در کشور بحرين با اکثريت جمعيت شيعه در اختيار دارد. حدود 75 درصد کل جمعيت بحرين را شيعيان تشکيل مي‌دهند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها