عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

حمايت ترکيه از مواضع هسته‎اي تهران

حمايت ترکيه از مواضع هسته‎اي تهران
پنج شنبه 28 بهمن 1389  08:07 ق.ظ

عبدالله گل رئيس جمهور ترکيه (راست) علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي ايران (چپ)
رئيس جمهور ترکيه با تاکيد بر حل مسئله هسته‌اي ايران از طريق گفت‌وگو، بار ديگر به حمايت کشورش از مواضع هسته‎اي تهران تاکيد کرده است.


اداره اخبار و رسانه‌هاي گروهي مجلس شوراي اسلامي سه‌شنبه (26 بهمن) با ارسال نمابري به وبسايت شبکه پرس تي‌وي گزارش داد، عبدالله گل رئيس جمهور ترکيه که براي ديداري چهار روزه در تهران به سر مي‌برد در ديدار با رئيس مجلس شوراي اسلامي ايران، مذاکرات اخير ايران در استانبول را بسيار با اهميت و مفيد توصيف کرد.

گل در ادامه اين ديداربا اشاره به تلاش‎هاي آنکارا براي حل موضوع هسته‎اي ايران از طريق گفت و گو، تصريح کرد، مسئله هسته‎اي تهران بايد از طريق گفت و گو و مذاکره حل شود و ترکيه همچنان به تلاش‎هاي خود در اين مسير ادامه خواهد داد.

رئيس جمهور ترکيه همچنين تحولات کنوني منطقه را تحولاتي ريشه‌اي خواند و افزود، حکومت‌هاي منطقه در آينده به حکومت‌هايي توانمند و سالم‌تر تبديل خواهند شد.

وي همچنين، نقش مجالس دو کشور را در تحکيم و تقويت پيوندهاي دوستانه تهران آنکارا بسيار مهم دانست و خاطر نشان کرد، ارتباط نزديک مجالس دو کشور به‌ويژه کميسيون‌هاي تخصصي مي‌تواند در تسهيل همکاري‌هاي مشترک بسيار موثر باشد.

علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي ايران نيز در اين ديدار ضمن قدرداني از مواضع ترکيه در قبال مسائل منطقه به‌ويژه مسئله فلسطين و موضوع هسته‌اي ايران گفت، همکاري‌هاي راهبردي دو کشور عامل آرامش و ثبات در منطقه و جهان است.

رئيس جمهوري ترکيه به منظور بررسي تحولات منطقه و مناسبات دو جانبه کشورش با ايران، به تهران سفر کرده است.

عبدالله گل پس از ديدار با رئيس با رئيس مجلس شوراي اسلامي ايران، تهران را به مقصد اصفهان ترک کرده است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها