عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ارتش مصر: به اعتراضات پايان دهيد

ارتش مصر: به اعتراضات پايان دهيد
پنج شنبه 28 بهمن 1389  08:09 ق.ظ

تظاهرات و اعتصاب کارگران شرکت کانال سوئز در برابر دفتر اين شرکت در اسماعيليه؛ چهارشنبه، 20 بهمن 1389
در حالي که مردم مصر همچنان با تظاهرات و اعتصاب بر خواسته­هاي دموکراتيک خود تاکيد دارند، ارتش مصر تداوم اين اعتراضات را براي کشور فاجعه‌آميز خوانده است.


به گزارش خبرگزاري فرانسه، شوراي عالي نيروهاي مسلح مصر که پس از سقوط حسني مبارک، قدرت اين کشور را در اختيار دارد، روز سه‌شنبه (26 بهمن) ضمن درخواست از کارکنان بخش دولتي و افسران سابق پليس مصر براي پايان دادن هر چه سريع‌تر به تظاهرات و تجمعات اعتراض‌آميز، وعده داد به "آرمان‌هاي" مردم جامه عمل مي­پوشاند.

صدها تن از افسران پليس مصر به همراه افسران بازنشسته و نيز کارکنان بخش دولتي اين کشور روز سه‌شنبه در اعتراض به بي‌عدالتي دولت سرنگون شده حسني مبارک در برابر ساختمان وزارت کشور تجمع کردند.

در همين حال، هزاران تن از اعضاي اتحاديه‌هاي کارگري مصر و کارگران اين کشور در اعتراض به پايين بودن دست‌مزدها و فساد در سراسر اين کشور اعتصاب کردند.

شوراي نظامي مصر به حقوق‌دانان و کارشناس کميته تدوين قانون اساسي ده روز فرصت داده است تا با بازبيني و اصلاح قانون اساسي، "دموکراسي و درستي انتخابات رياست جمهوري و پارلماني را تضمين کنند."

يکي از مفاد قانون اساسي مصر به دوره‌هاي نامحدود رياست جمهوري يک فرد مربوط مي‌شود که از کميته خواسته شده است اين مانع را که در روند دموکراسي اين کشور اخلال ايجاد مي­کند، رفع کند.

ارتش مصر روز يکشنبه (24 بهمن) پارلمان اين کشور را منحل کرد و قانون اساسي را به حالت تعليق درآورد.

اين درحالي است که هزاران تن از مردم انقلابي مصر در سراسر اين کشور از دولت نظامي جديد مصر خواسته‌اند هر چه سريع‌تر قدرت را به دولتي غيرنظامي واگذار کند.

انقلابيون مصر همچنين اعلام کرده‌اند تا زماني که شاهد تحقق اصلاحات در کشور نباشند به تظاهرات ‌‌ادامه خواهند داد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها