عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تقدیر ضرغامی از عملکرد العالم و پرس‌تي وي

تقدیر ضرغامی از عملکرد العالم و پرس‌تي وي
پنج شنبه 28 بهمن 1389  08:09 ق.ظ

ئيس سازمان صدا و سيما در مراسمي از عملکرد موفق حوزه برون‌مرزي رسانه ملي در پوشش انقلاب مردم مصر و تحولات منطقه تقدير کرد.
آقاي ضرغامي با تشکر از تمامي شبکه‌هاي رسانه ملي و فعاليت‌هاي حوزه سياسي و شبکه بين‌المللي خبر گفت: شبکه‌هاي برون‌مرزي به ويژه العالم و پرس‌تي‌وي نقش تعيين‌کننده‌اي در انعکاس فرياد حق‌طلبانه ملت مصر داشتند و برنامه‌هاي هوشمندانه و حرفه‌اي اين دو شبکه نقش مؤثري در پيروزي انقلاب آنان و فرار فرعون داشت.
آقاي ضرغامي با اشاره به ويژگي‌هاي حرکت مردمي در مصر و مشابهت‌هاي فراوان آن با انقلاب اسلامي ايران افزود: بدون ترديد بر اساس آيات قرآني؛ امروز شاخ و برگ و ميوه‌هاي شيرين درخت پاک و ريشه‌دار انقلاب اسلامي در منطقه و در سطح جهاني گسترده شده و هر روز شاهد پيروزي‌هاي بزرگي در اين عرصه هستيم.

رئيس رسانه ملي با تشريح نقش رسانه‌ها در شکل دهي و هدايت افکار عمومي و اعتماد سازي خوب شبکه‌هاي العالم و پرس‌تي‌وي گفت: بايد مراقب بود رسانه‌هاي وابسته با شيطنت‌هاي حرفه‌اي حرکت پاک و مردمي مصر را منحرف نکنند.
ضرغامي افزود: ايجاد محدوديت بر سر راه دسترسي مردم منطقه و نيز کشورهاي غربي به اين شبکه‌ها، از قبيل هک کردن سايت العالم و حملات مکرر به خبرنگاران و تصويربرداران آن، حذف آنها از روي ماهواره نايل ست در چند ماه گذشته، مسدود کردن حساب‌هاي پرس‌تي‌وي در انگلستان، و ديگر اقدامات مشابه گواه صادقي بر تأثير رو به گسترش اين شبکه‌ها در شکستن هژموني رسانه‌اي غرب است و کشورهايي که به ظاهر با تبليغ گوشخراش "دسترسي به اطلاعات حق مردم است" را وجهه همت خود قرار داده‌اند، از ترس فراگير شدن آگاهي در جامعه خود به انواع روش‌ها مانع از دسترسي مردم به اين شبکه‌ها مي‌شوند.
آقاي ضرغامي با اشاره به نقش جوانان مؤمن و انقلابي مصري در اين پيروزي تاريخي گفت: رسالت شبکه‌هاي برون‌مرزي توجه ويژه به جامعه جوان، باانگيزه، مؤمن و سازش‌ناپذير است که امروز صاحب اصلي انقلاب آنان است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها