عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

سخنگوي قوه قضائيه:سران فتنه بزودي منتظر كيفر اقدامات مجرمانه خود باشند

سخنگوي قوه قضائيه:سران فتنه بزودي منتظر كيفر اقدامات مجرمانه خود باشند
پنج شنبه 28 بهمن 1389  08:12 ق.ظ

سخنگوي قوه قضاييه و دادستان كل كشور گفت: سران فتنه كساني هستند كه بايد كيفر اقدامات مجرمانه خود را ببينند و انشاءالله اقدامات لازم در اين زمينه صورت مي‌گيرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، حجت‌الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني اژه‌اي در حاشيه همايش روساي پليس آگاهي و فرماندهان انتظامي استان‌هاي سراسر كشور در جمع خبرنگاران در خصوص اتفاقات روز 25 بهمن‌ماه اظهار داشت: كساني كه در طول سال گذشته و امسال در اين جريان فتنه با آمريكا و صهيونيست‌ها همراهي كردند، ظلم بزرگ و جنايت در كشور مرتكب شده‌اند. از جمله در روز 25 بهمن كه مردم شيريني روز 22 بهمن ماه را به ياد داشتند، افرادي در داخل و خارج با دشمنان قسم‌خورده هم‌صدا شدند و جنايت آفريدند.

سخنگوي قوه قضاييه تاكيد كرد: اين افراد مطمئن باشند به كيفر مي رسند؛ به ويژه مسببين اصلي اين موضوع كه مردم را براي آشوب و ناامني مجدد و براي به آتش كشيدن اموال مردم يا اموال عمومي به خيابان‌ها دعوت كردند قابل گذشت نيستند. به‌ويژه پس از هشدارها و نصيحت‌هاي همه دلسوزان.

وي خاطرنشان كرد: وقتي همچنان بر اين اقدامات مجرمانه و غيرقانوني خود پافشاري دارند، حتما بايد منتظر كيفر خود باشند و امروز به حمدالله همه مردم آنها را در ذهن خود به كيفر رسانده‌اند و درخواست به‌حقي نيز از قوه قضاييه دارند و ان‌شاالله قوه قضاييه بتواند به اين وظيفه خود عمل كند.

وي در خصوص تعداد دستگيرشدگان در روز 25 بهمن‌ماه گفت: در اين دستگيري‌ها ممكن است افرادي دستگير شوند و بلافاصله پس از بررسي‌هاي ابتدايي آزاد شوند. زيرا در درگيري‌هاي خياباني ممكن است افرادي كم‌گناه و حتي بي‌گناه باشند و بنابراين هر عددي كه گفته شود، اين عدد نمي‌تواند كامل باشد.

دادستان كل كشور گفت: از افرادي كه دستگير شده‌اند عده اي عصر و آخر شب همان روز و روز گذشته آزاد شده‌اند. افراد مجرم نيز بازداشت شده و مي‌شوند و قطعا به كيفر خواهند رسيد.

سخنگوي قوه قضاييه خاطرنشان كرد: در خصوص جريان 25 بهمن متاسفانه تعدادي در دام آمريكا و اسرائيل قرار گرفته‌اند و بعضي‌ها نيز خودشان اقداماتي را انجام داده‌اند و افرادي را دعوت كرده‌اند. جريان هاي ضد انقلاب به طور عموم پشت سر قضيه بودند.

وي اضافه كرد:منافقين نيز تمام توان خود را گذاشتند و برخي از افرادشان نيز در اين جريان حضور داشته و برخي نيز دستگير شده‌اند.

وي تصريح كرد: در مورد قاتلين شهيد صانع ژاله اكنون خبري ندارم كه آيا كسي در اين مورد اعترافي داشته يا خير.

اين مقام مسئول تاكيد كرد: در اين كه در ميان افراد آشوب‌گر و مخل امنيت، افراد مسلحي حضور داشتند و تيراندازي كردند، ترديدي نيست اما در مورد جزييات، كيفيت و وابستگي‌هاي آنها بايد تحقيقات بيشتري انجام ‌شود.

وي با اشاره به درخواست نمايندگان مجلس مبني بر محاكمه سران فتنه گفت: اين افراد كساني هستند كه حتما بايد كيفر اقدامات مجرمانه و جنايتكارانه خود را ببينند و ان‌شاالله اين اقدام صورت مي‌گيرد.

محسني اژه‌اي در خصوص بازنگري آيين دادرسي نيز با قدرداني از ضابطان قوه قضاييه و نيروي انتظامي گفت: ضابطين دستگاه قضايي و نيروي انتظامي كار بسيار سخت و حساسي دارند و اميدواريم در اين بازنگري برخي از كمبودها، نارسايي‌ها و مشكلاتي كه در راستاي انجام ماموريت قوه قضاييه و ضابطان آنها از جمله اداره آگاهي بوده، مرتفع شود. /ح/


آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها