عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

تاکید رئیس جمهور برتسریع آبادانی استان بوشهر

تاکید رئیس جمهور برتسریع آبادانی استان بوشهر
پنج شنبه 28 بهمن 1389  08:14 ق.ظ

رئیس جمهور بر ضرورت تسریع در روند پیشرفت و آبادانی استان بوشهر تاکید کرد .

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، احمدی نژاد در هشتاد و ششمین جلسه استانی هیات دولت ، استان بوشهر را دارای ظرفیت هـای اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی فراوانی دانست و از وزراء و معاونان خود خواست که تمام ظرفیت های استان را فعال کنند.

رئیس جمهور با قدردانی از حضور گسترده و پرشور مردم استان در استقبال از اعضای هیات دولت ، گفت : در روز 22 بهمن مردم ایران با حضور با شکوه خود در خیابان ‌هـا ، صحنه‌ ای را خلق کردند که در اذهان جهانیان باقی ماند و امروز کمتر از یک هفته ، مردم سلحشور بوشهر با اجتماع بی ‌نظیر خود دراستقبال از خادمین شان ، بار دیگر صحنه‌ بی نظیری را به نمایش گذاشتند و بی تـردید حضور پـرشور مـردم این دیـار پیروزی بزرگ دیگری برای ملت ایران به حساب می آید .

احمدی نژاد خاطرنشان کرد :‌ غرب که متهم درجه اول برپایی حکومت های دیکتاتوری در جهان است ، امروز متوجه شده که انرژی عظیمی در بین ملت های جهان علیه آنان به وجود آمده است اگر چه با تغییر نقاب قصد دارند این انرژی را به نـوعی به نفع خـود تخلیه و مصادره کنند امـا بدون شک حضور با شکوه مردم ایران در صحنه های مختلف تمام نقشه های آنان را نقش بر آب کرده است .

رئیس جمهور بااشاره به اینکه استان بوشهر خط مقدم ایستادگی ملت ایران است اهمیت استان را مورد تاکید قرار داد و گفت: مردم این خطه در مقابل استعمارگران قدرتمند جهانی که به انواع سلاح ‌ها مجهز بودند ، ایستادگی کردند و هیبت آنها را در هم ‌شکستند .

احمدی نژاد تصریح کرد از سوی دیگر بوشهر دروازه اقتصادی و سیاسی کشور است و با حفظ اصالت فرهنگی خود همچنان در مسیر تعالی و پیشرفت حرکت می کند ؛ لذا ضرورت دارد نوع نگاه به این منطقه اصلاح شده و به عمران و آبادانی آن شتاب بخشید .

وی از وزراء خواست علاوه بر مشارکت دادن مردم در صنایع پایین دستی، طرح پارس شمالی را هر چه سریعتر فعال کنند .

رییس جمهور همچنین خطاب بـه وزرا تصریح کرد مصوبات را به گونه ای در سطح کل استان توزیع کنند کـه موجبات خشنودی و رضایت همه مردم استان بوشهر را فراهم کند .

راه‌آهن شیراز – بوشهر، حل مشکلات کشاورزان ، رفع مشکلات شبکه آبیـاری و همچنین رفع مشکلات آب کشاورزان، رفع مشکلات روستاییان، رفع نیازهای عشایر، ارتقای تقسیمات کشوری در استان ، رفع مشکلات ورزش جوانـان در استان و تکمیل پروژه‌های عمرانی از جمله موضوعاتی بود که احمدی‌ نـژاد در جلسه هیأت دولت بر اجرای آنها تأکید کرد و از وزرای مربوطه خواست تا این موضوعات را هرچه سریع ‌تر پیگیری کنند .

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها