عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مدير كل حمل و نقل و پايانه‌هاي سيستان و بلوچستان:

مدير كل حمل و نقل و پايانه‌هاي سيستان و بلوچستان:
پنج شنبه 28 بهمن 1389  08:22 ق.ظ

مدير كل حمل و نقل و پايانه‌هاي سيستان و بلوچستان: سيستان و بلوچستان در مسير محور ارتباطات جهان قرار گرفته است مدير كل حمل و نقل و پايانه‌هاي سيستان و بلوچستان گفت: اين استان به لحاظ موقعيت استثنايي و برخورداري از مواهب جغرافيايي از قابليت‌هاي زيادي در موضوع ترانزيت برخوردار است.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران عليرضا مجرد با اشاره به قرار گرفتن استان سيستان و بلوچستان در مسير محور ارتباطات جهاني گفت: سيستان و بلوچستان به لحاظ موقعيت استثنايي و برخورداري از مواهب جغرافيايي از قابليت‌هاي زيادي در موضوع ترانزيت برخوردار بوده و مي‌تواند نقش پررنگ‌تري در منطقه ايفا كند.

وي افزود: ايران به دليل امنيت بسيار مطلوبي كه نسبت به كشورهاي منطقه دارد، از اهميت ويژه‌اي در گذرگاه شرق به غرب برخوردار است.

مجرد با اشاره به تردد 31 هزار و 104 كاميون و تناژ 556 هزار و 942 از پايانه‌هاي مرزي ميلك و ميرجاوه و چابهار و رشد 48 درصدي درميزان تردد كاميون‌هاي ترانزيت و 54 درصدي در تناژ طي 10 ماه گذشته، تصريح كرد: اين امر نشانه اعتماد جهاني و تجار به استفاده از قلمرو اين استان است.

مدير كل حمل و نقل و پايانه‌هاي سيستان و بلوچستان ادامه داد: موقعيت ممتاز اين استان به عنوان كوتاه ترين، مناسب ترين، كم هزينه‌ترين و امن ترين گذرگاه بين المللي براي ترددهاي زميني بخش شرق و غرب آسيا و كشورهاي آسياي مركزي، افغانستان و پاكستان از جمله دلايل تجار براي انتخاب اين مسير است.

وي در ادامه با اشاره به امكان دسترسي به آب‌هاي آزاد از طريق قلمرو اين استان گفت: اين موقعيت نه تنها براي كشورمان، بلكه براي ساير كشورهاي منطقه مي‌تواند موقعيت مناسبي را براي حمل و نقل و ترانزيت و حضور بين المللي فراهم سازد.

مجرد با اشاره به فرصت‌هاي طلايي فراوان در سيستان و بلوچستان خاطرنشان كرد: در صورتي كه خود را به دستاوردهاي صنعت و حمل و نقل زميني، ريلي، دريايي، كار و تجارت مهيا و مجهز سازيم، مي‌توانيم به نحو احسن از امكانات بالقوه استفاده لازم را داشته باشيم./غ

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها