عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

سیمای زاگرس باید با مدیریت واحد و ملی در مناطق مختلف حفاظت شود

سیمای زاگرس باید با مدیریت واحد و ملی در مناطق مختلف حفاظت شود
پنج شنبه 28 بهمن 1389  08:23 ق.ظ

محمدي زاده: سیمای زاگرس باید با مدیریت واحد و ملی در مناطق مختلف حفاظت شود رئیس سازمان محیط زیست در نخستین همایش بررسی تهدیدات و علل تخریب زاگرس مرکزی گفت: سیمای زاگرس باید با برنامه ریزی بین المللی و مدیریت واحد و ملی در مناطق مختلف حفاظت شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،محمد جواد محمدی زاده چهارشنبه در نخستین روز این همایش در اصفهان افزود: امروز شرایطی بر جهان حاکم است که تنوع زیستی در آن مهم دیده شده است و ما تعهداتی را قبول کرده ایم که باید در برابر آنها پاسخگو باشیم.

وی اظهار داشت: متاسفانه در این سالها فن آوریهای نوین آسیبهای زیادی به منطقه زده است و بحث رفاه و آسایش مردم نیز باید در نظر گرفته شود و باید توسعه را به عنوان یک گونه مهاجم کنترل کرد.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد: وقتی عالمانه عمل نکنیم گونه های مهاجم اکوسیستم را بین می برد و آن توسعه ناپایدار است. توسعه لجام گیسخته گونه مهاجمی است که باید با جبران مافات و رویکرد ریاضیتی در توسعه کنترل شود.

وي گفت:ما مخالف توسعه نیستیم ولی معتقدیم نباید توسعه محیط زیست را نابود کند. زاگرس اکوسیستم شکننده ای دارد ولی با مدیریت می توان آن را مدیریت و حفاظت کرد و در عین حال می توان از نعمتهای آن استفاده کرد بی آنکه چرخ توسعه را لنگ کرد.

وی همچنین با اشاره به هویت فرهنگی و تاریخی زاگرس گفت: ما امروز عظمت زاگرس را تنها در تنوع خاک، آب، هوا و تنوع زیستی نمی بینیم بلکه زاگرس تاریخ  دلیر مردان، زنان و کانون دفاع از ایران و اسلام است

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها